Anasayfa Haber GeForce Now Rakibi xCloud Tarayıcılara Geliyor

GeForce Now Rakibi xCloud Tarayıcılara Geliyor

Microsoft xCloud tarayıcı

GeForce Now rakibi Microsoft xCloud için beklenen tarayıcı testleri sonunda başladı.

2018 yılında duyurulan Microsoft xCloud için bir süredir beklenen tarayıcı testleri başladı. Test sürecinden ilk görüntüler ise The Verge ekibi tarafınca paylaşıldı.

Microsoft xCloud’un web sürümüyle ilgili paylaşılan görselleri incelediğimizdeyse, bizleri tıpkı Android cihazlardaki gibi basit bir kullanıcı arayüzü karşılıyor. Bu kısımdaysa servisin web sürümünün oldukça basit ve anlaşılabilir bir arayüz tasarımıyla beraber geldiğini söyleyebiliriz.

Microsoft xCloud

Microsoft’un bulut tabanlı oyun servisinin web sürümü hakkında bazı bilgilere ulaşan kaynak, tarayıcı sürümünün sadece Chromium tabanlı tarayıcılarda kullanılabileceğini ifade ediyor. Ancak bu durumun daha sonradan değişebileceğine de özellikle dikkat çekiliyor. Bu da ilerleyen dönemlerde söz konusu hizmetin diğer internet tarayıcıları tarafından da kullanılabileceği anlamına geliyor. Bunun yanı sıra servisin kullanılan ekrana göre optimize olarak çalışacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Tüm bu bilgilerin haricinde servisin Xbox Series X yerine Series S sunucularından yararlandığı da belirtiliyor. Bu da hizmetin ilk etapta 4K çözünürlüğü desteklemeyeceğini gösteriyor.