Anasayfa Haber Marvel’s Avengers Yeni Nesil Sürümü 18 Mart’ta Geliyor

Marvel’s Avengers Yeni Nesil Sürümü 18 Mart’ta Geliyor

Marvel's Avengers yeni nesil sürümü

Geçtiğimiz aylarda ertelenen Marvel’s Avengers yeni nesil sürümünün 18 Mart tarihinde çıkış yapacağı açıklandı.

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından dağıtılan Marvel’s Avengers’ın PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının 2021’e ertelendiği açıklanmıştı. Oyuncular Marvel’s Avengers yeni nesil sürümü için yapılacak olan resmi açıklamaya odaklanmışken, bugün ise Square Enix tarafından beklenen açıklama sonunda geldi.

Yayıncı firma tarafından yapılan açıklamayla beraber oyunun PS5 ve Xbox Series X/S versiyonlarının 18 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklandı. Ayrıca yayıncı firma oyunun yeni nesil sürümünün Hawkeye olarak da bilinen Clint Barton karakteriyle birlikte geleceğini de belirtti.

Clint Barton, Marvel’s Avengers Operation: Hawkeye Future Imperfect’in bir parçası olarak benzersiz yeteneklerini oyunun kadrosuna getirecek ve tüm platformlarda temel oyunun sahiplerine ücretsiz olarak katılacak. Aynı zamanda stüdyo Hawkeye karakteriyle beraber yeni hikaye ve görevlerin de oyuncuları beklediğini müjdeledi.

Hawkeye

Bunun haricinde oyunun yeni nesil sürümüyle birlikte oyunun grafiklerini daha da geliştirdiklerini belirten geliştirici stüdyo, ayrıca oyunun yeni sürümüyle beraber daha hızlı yükleme sürülerini de oyunculara sunacağını ifade ediyor.

Oyunun yeni sürümüyle ilgili bir takım açıklamalarda bulunan yayıncı firma, ayrıca PlayStation 5 versiyonunda DualSense kontrolcüsü için dokunsal geri bildirim özelliğine de yer verildiğini söylüyor.

Bunun yanı sıra Square Enix oyunu daha önceden PlayStation 4 ve Xbox One‘da satın almış olan kullanıcıların yeni nesil sürümü ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebileceklerinin de altını özellikle çiziyor.