Anasayfa Haber LG, Katlanabilir iPhone İçin OLED Ekran Geliştiriyor Olabilir

LG, Katlanabilir iPhone İçin OLED Ekran Geliştiriyor Olabilir

katlanabilir iphone

Gelişmiş ekran panelleri üreticisi olan LG, Apple’ın gelecekteki katlanabilir iPhone modelleri için katlanabilir ekranlar üzerinde çalışıyor.

Bildiğiniz üzere LG’nin akıllı telefon pazarındaki geleceği belirsiz. Ancak bu durum AR-GE için bir son değil. Tayvanlı DigiTimes’tan gelen bir rapor, Samsung hegemonyasından kurtulmak isteyen Apple’ın LG Display’e katlanabilir bir iPhone modeli için OLED ekran geliştirmesi istediğini ortaya koyuyor.

Sektördeki diğer kaynaklar ise, LG’nin ekran panelleri üretim ve geliştirme tesislerinin şu an yalnızca Apple için çalıştığını ortaya koyuyor. Bu durumda Apple’ın da katlanabilir akıllı telefon furyasına katılacağını gösteriyor.

katlanabilir apple iphone telefon

Bu hafta gelen farklı bir raporda ise yine Apple’ın 2023’te Apple Pencil desteğiyle birlikte gelecek katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı yazıyordu. Ancak unutmamak gerekir ki; Huawei ve Samsung gibi şirketlerin ardından 4 yıllık bir kayıp var. Bu noktada şirketin geride kaldığı görüşünde olan da var, sorunsuz bir tasarım için beklendiğini savunan da.

Son olarak, Apple’ın kısa bir süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne “Katlanabilir Cihazlar İçin Kamera Sistemleri” adlı bir patent başvurusunda bulunduğunu belirtelim.