Anasayfa Haber Samsung Quick Share Özelliği Windows 10’a Geliyor

Samsung Quick Share Özelliği Windows 10’a Geliyor

Galaxy cihazlar arasında kolay ve hızlı bir şekilde dosya transferi yapılmasına olanak sağlayan Samsung Quick Share özelliği Windows 10’a geliyor.

Bildiğiniz üzere Samsung, 1 yıl kadar önce Quick Share adını erdiği yeni dosya paylaşma özelliğini kullanıma sunmuştu. Tıpkı Apple AirDrop‘ta olduğu gibi hızlıca veri aktarımının yapılmasına imkan tanıyan bu özellik özellik Galaxy kullanıcılarına tabiri caizse ilaç gibi gelmişti. Samsung şimdi de bu özelliği Windows 10 işletim sistemine getirmeye hazırlanıyor.

Bu sistem için Microsoft ile beraber bir ortaklık kuran Güney Koreli şirket, ilerleyen süreçte Galaxy cihazların Windows 10 PC’lere kolay bir şekilde veri aktarmasını hedefliyor. Bunun yanı sıra bu özellik sayesinde Windows 10 PC’lerden Galaxy cihazlara da hızlı bir şekilde veri aktarımı yapılabileceği söyleniyor.

Samsung Quick Share Windows 10
Samsung Quick Share Windows 10

Şimdilik, bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında Samsung cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak şirkete yakın kaynaklarca elde edilen bilgilere göre bu özelliğin en kısa süre içerisinde kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.