Anasayfa Haber Twitter, Sesli Direkt Mesaj Testlerine Başladı

Twitter, Sesli Direkt Mesaj Testlerine Başladı

Twitter Sesli Direkt Mesaj

Twitter sesli direk mesaj özelliği belirli ülkelerde test edilmeye başlandı.

Twitter tarafından yeni bir sesli direkt mesaj özelliği için çalışmalara başlandığı ortaya çıktı. Özelliğin şu an için sadece belirli ülkelerde test edildiğini de belirtelim. Bu ülkeler arasındaysa Japonya, Brezilya ve Hindistan’ın adı geçiyor.

Sesli DM özelliği sayesinde kullanıcılar direkt mesajlar üzerinden sesli notlar veya sesli mesajlar gönderebilecek. Sesli tweet gönderimine olanak sağlayan benzer bir özeliğin geçtiğimiz yıl duyurulmuş olduğunu da hatırlatalım. Bu yeni mesajlar ise 140 saniye uzunluğunda olacak ve hem iOS hem de Android kullanıcılarına açık olacak.

Sesli DM göndermek kullanıcılar için de büyük kolaylık olacak. Kolayca mevcut bir sohbeti açabilecek veya yeni bir sohbet başlatabileceksiniz. Bunu kullanmak içinse ses kayıt simgesine bir kez dokunmanız ve kaydı sonlandırmak için tekrar dokunmanız yeterli olacak. Mesajı göndermeden dinleyebilmeniz de avantaj olacak. Malum, yanlış bir mesajı yanlış kimseye göndermek kimse istemez. Ek olarak iOS kullanıcıları, bir mesaj kaydetmeye başlamak için düğmeyi basılı tutma ve hemen göndermek için simgeyi yukarı kaydırıp bırakma seçeneğine de sahip.

Bu arada sesli DM özelliği, sadece mobil için mevcut olacak. Web tarayıcısıyla Twitter kullananlar ise mesajları dinleyebilecek ancak gönderemeyecek.

Bu yeni özelliğin bahsi geçen üç ülke dışındaki kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.