Anasayfa Haber Asus ROG Phone 5 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Asus ROG Phone 5 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Asus ROG Phone 5 tanıtım tarihi

Asus ROG Phone 5 tanıtım tarihi uzunca süren sızıntıların ardından resmi olarak açıklandı.

Asus ROG Phone 5 tanıtım tarihi ile ilgili beklenen açıklama sonunda geldi. Şirket söz konusu telefonun 10 Mart 2021 tarihinde tanıtılacağı ve yeni nesil modelin ROG Phone 5 olarak adlandırılacağını açıkladı. Böylece şirketin ROG Phone 4’ü atlayıp ROG Phone 5’i tanıtacağı da netlik kazandı.

Bildiğiniz üzere Uzak Doğu ülkelerindeki inanca göre 4 rakamı ölümü çağrıştırdığı için uğursuz olarak tanımlanıyor. Asus’un da bu inanca göre dördüncü modeli atlayacağını belirtelim.

Asus ROG Phone 5 tanıtım tarihi

Asus ROG Phone 5 Özellikleri Nasıl Olacak?

Asus’un yeni nesil oyuncu telefonun özellikleri ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, daha önceden yayınlanan raporlara göre serinin yeni telefonunun Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı ve 8/16 GB RAM seçenekleriyle beraber satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Ayrıca 6.78 inçlik bir AMOLED ekranın üzerine kurulacağı ifade edilen 5G destekli modelin, 65W hızlı şarj destekli 6.000 mAh boyutundaki devasa bir bataryaya da sahip olması bekleniyor.

Şimdilik, Asus’un yeni nesil akıllı telefonu ile ilgili tüm bildiklerimiz bunlarla sınırlı. Fakat firmanın önümüzdeki günlerde yeni nesil model hakkında daha fazla bilgiyi kullanıcılarla paylaşacağı ön görülüyor.