Anasayfa Haber Microsoft Office 2021 Duyuruldu

Microsoft Office 2021 Duyuruldu

Microsoft Office 2021

Microsoft 365 abonesi olmak istemeyenler için Office 2021 ve Office LTSC duyuruldu.

Microsoft tarafından Office’in iki yeni sürümü duyuruldu. Bunlar ise tüketiciler için Office 2021 ve ticari kullanıcılar için Office LTSC oldu. Office 2021 bu yılın sonlarında hem Windows hem de macOS için çıkış yapacak. Aynı Office 2019 sürümünde olduğu gibi yeni sürümler de bulut tabanlı Microsoft 365 servisine üye olmak istemeyenlerin tercihi olacak. Yeni sürümlerin Uzun Süreli servis Desteği (LTSC) sunacağını da belirtelim.

Kalıcı lisans sürümünün farkı, ödemeyi yapmayı bıraktığınızda aboneliğinizi kaybetmek yerine Office 2021’i satın alırsanız sonsuza kadar sahip olmanız. Tabii ki Office 2021 için zaman içerisinde yeni özellikler alamayacak olmanız ise bunun eksi yanı. Office 2021’in Office 2019’un yerini alacağını da belirtelim. Dikkat çekici bir nokta ise sürümün adındaki yıl ibaresinin uzun zaman sonra 3 yerine 2 artmış olması.

Office LTSC beş yıl süreyle desteklenecek. Office Professional Plus, Office Standard ve bireysel uygulamalar için fiyatlandırma da ticari müşteriler için yüzde 10 artarken, Office 2021 tüketici ve küçük işletme fiyatları aynı kalıyor.

Office’in bir sonraki sürümü Skype Kurumsal yerine Microsoft Teams ile gelecek. Skype Kurumsal istenler ise Microsoft İndirme Merkezi üzerinden yazılımı edinebilecek. OneNote da masaüstü uygulamasıyla birlikte gelmeye devam ediyor. 32-bit ve 64-bit versiyonların Windows 10 ve macOS için mevcut olacağını da belirtelim.

Microsoft, Nisan ayında Office LTSC’nin bir önizlemesini bu yılın sonlarına doğru tam sürümle birlikte yayınlamayı planlıyor. Tüketici için Office 2021 sürümü içinse önizleme sunulmayacak.

Geçtiğimiz günlerde ise iPad İçin birleşik Microsoft Office uygulaması sunulmuştu.