Anasayfa Haber Yeni Call of Duty Oyunu Kore Savaşı’nı Anlatabilir

Yeni Call of Duty Oyunu Kore Savaşı’nı Anlatabilir

Yeni Call of Duty oyunu Kore Savaşı

Ortaya atılan iddialara göre yeni Call of Duty oyunu Kore Savaşı’nı anlatabilir.

Kısa bir süre önce paylaşılan raporla beraber yeni Call of Duty oyunun Sledgehammer Games tarafınca geliştirildiği iddia edilmişti. Activision cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmezken, bugün ise yeni Call of Duty oyunu hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Güvenilir kaynakların ortaya attığı iddialara göre serinin yeni oyunu Call of Duty Korea olarak adlandırılabilir.

Black Ops Cold War ile beraber oyuncuları 1980’lerdeki Soğuk Savaş dönemine götüren Activision, özellikle Soğuk Savaş teması ile oyuncuların beğenisini kazanmayı başarmıştı. Bu doğrultudaysa serinin son oyunu piyasaya sürüldüğü ilk günden büyük bir başarıya imza atmıştı.

Bu başarının ardından şimdi de Activision oyuncuları 1980’lerden 1950’li yıllara götürmeye hazırlanıyor. Daha önceden de Call of Duty oyunlarıyla ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan ModernWarzone adlı Twitter kullanıcısının paylaşmış olduğu bilgilere göre, bu yıl piyasaya sunulacak olan oyunun 1950 – 1953 yılları arasında gerçekleşen Kore Savaşı’nı ele alacağını görmekteyiz.

Şimdilik, bu iddialar ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak yayıncı firmanın önümüzdeki dönemde serinin yeni oyunuyla ilgili ilk bilgileri oyuncularla paylaşması bekleniyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.