Anasayfa Haber Bitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Bitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Bitcoin piyasa değeri

Dijital para birimi Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.

Son günlerde oldukça hızlı yükselen kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta 50.000 $ seviyesinin üstüne çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştı. Tüm bu yaşananların ardından Bitcoin piyasa değeri ise 1 trilyon dolara ulaştı.

Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Elon Musk’ın sahip olduğu Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı ile gündeme damgasını vurmuştu. Bu satın alım işleminden sonra rekor seviyeye ulaşan kripto para birimi, aynı zamanda kurumsal firmalar tarafından da satın alınmaya başlanınca piyasaya değeriyle bir rekora daha imza attı.

Halihazırda 54.793 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in piyasaya değeri yapılan açıklamalara göre 1 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca söz konusu kripto para birimi yatırım dünyasında 1 trilyon dolara ulaşan ilk dijital varlık olarak da tarihe geçti.

1 BTC kaç Türk Lirası Ediyor?

Son zamanların en yüksek seviyesinde olan sanal para birimi yükselen piyasa değeri ile sık sık gündeme geliyor. Kurumsal firmalar tarafından da tercih edilmesinden sonra hızla yükselişe geçen sanal para birimi, 22 Şubat tarihi itibarıyla 381.516 TL‘den işlem görüyor.