Anasayfa Haber Street Figther 5: Champion Edition Sezon 5 Güncellemesi Yayınlandı

Street Figther 5: Champion Edition Sezon 5 Güncellemesi Yayınlandı

Street Fighter 5 Champion Edition Sezon 5 güncellemesi

Street Figther 5 Champion Edition Sezon 5 güncellemesi yeni bir karakter ve ücretsiz içerik ile beraber geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Capcom tarafınca duyurulan Street Figther 5 Champion Edition Sezon 5 güncellemesi sonunda indirmeye sunuldu. Peki, oyunun yeni sezonu ne gibi yeniliklere beraber geliyor? Gelin bu detaylara yakından göz atalım.

Street Figther 5’in piyasaya sunulmasının ardından yaklaşık 5 yıl kadar bir süre geçti. Piyasaya sürüldüğü o günden bu yana birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanmaya devam edilen dövüş oyunu ayrıca büyümeye de devam etti. Bu beş yıllık serüven boyunca oyunculara birçok yeni karakter ve içerik sunan yapımcı firma şimdi de oyuncuların karşısına Street Figther 5 Champion Edition Sezon 5 güncellemesi ile çıkıyor.

Oyunun bu sezonunda ise oyuncuları yeni karakter Dan Hibiki’nin haricinde aynı zamanda  “V-Shift” adı verilen yeni bir savaş mekaniği, yeni eğitim aşaması ve tüm oynanabilir karakterler için güncellenmiş bir savaş dengesi bekliyor.

Street Figther 5

V-Shift Savaş Mekaniği

Street Fighter 5 oyuncuları için ücretsiz bir güncelleme olarak sunulan V-Shift savaş mekaniği, oyunculara yepyeni savunma seçenekleri ve stratejileri sunuyor. Doğru zamanlandığında yalnızca bir V-Gauge çubuğuna mal olan V-Shift savaş mekaniği, oyuncuların zamanı kısa bir süre için yavaşlatan tamamen yenilmez bir backdash gerçekleştirmesine imkan tanıyarak savaşçıların karşı saldırılarını daha iyi planlamalarına yardımcı oluyor.

Street Figther 5

Yeni Karakter: Dan Hibiki

Dan Hibiki, kendine özgü kışkırtma hareketleri ve kendini “Master of Saikyo” olarak ilan ettiği dövüş teknikleriyle Street Fighter V’in beşinci ve son sezonuyla beraber oyuna ekleniyor.  Geri adım atmayan herkesi eğitmek için donanımlı olduğunu düşünen Dan karakterine ise Season 5 Character Pass veya Season 5 Premium Pass paketleriyle beraber sahip olunabiliyor.

Diğer Yenilikler

Street Figther 5 Champion Edition güncellemesi aynı zamanda “The Grid Alternative” adı verilen yeni bir eğim aşamasına da ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra oyunun yeni güncellemesiyle beraber oyundaki tüm karakterler için denge ayarlamalarının da yapıldığını görüyoruz. Böylece oyunun savaş sistemine daha fazla oyun derinliği ve iyileştirmeler ekleniyor.