Anasayfa Haber iMac 2021 ve Yeni Mac Pro İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

iMac 2021 ve Yeni Mac Pro İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

iMac 2021 ve Mac Pro Mini

Bu yıl tanıtılacak olan iMac 2021 ve yeni Mac Pro ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Apple ürünleri hakkında yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Jon Prosser, iMac 2021 ve yeni Mac Pro hakkında bazı bilgileri takipçileriyle paylaştı.

FrontPageTech adlı YouTube kanalı üzerinden yeni modeller hakkında konuşan Prosser, iMac 2021 serisinin 4. nesil iPad Air‘ın renk seçenekleriyle beraber geleceğini ifade etti. Prosser’in söylemlerine göre yeni iMac’lerin renk seçenekleri şöyle olacak: Uzay Grisi, Gümüş, Roze Altın, Yeşil ve Gök Mavisi.

Söz konusu bu renk seçeneklerinin yeni iMac modellerinde nasıl görüneceğine dair taslak görselleri de paylaşan Prosser, şimdilik yeni modellerin tasarımsal açıdan ne gibi yeniliklerle beraber geleceğini bilmediğinin de altını özellikle çiziyor.

Fakat yeni nesil modellerin daha ince çerçevelere sahip olacağını belirten YouTuber, ayrıca bu yıl tanıtılacak olan iMac’lerin Apple Silicon işlemcilerinden güç alacağını ve iki farklı boyutla piyasaya sunulacağını da söyledi.

Bunun haricinde Prosser, Bloomberg’den Mark Gurman’ın Apple Silicon’lu Mac Pro söylentilerini destekleyen bazı açıklamalarda da bulunmuş. Hatırlarsanız, Mark Gurman geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni bir Mac Pro modeli üzerinde çalıştığını ifade etmişti.

Söz konusu modelin mevcut Mac Pro’dan daha küçük olacağını belirten Gurman, yeni Mac Pro’nun ise mevcut Mac Pro ve Mac Mini‘nin arasına konumlandırılacağını da söylemişti. Bu modelin alüminyum bir kasaya ev sahipliği yapacağını da ifade eden Gurman, yeni nesil modelin ise Power Mac G4 Cube’ı anımsatacağı belirtiyor.