Anasayfa Makale LG 27GN880-B Nano IPS Oyun Monitörü ile Valheim Oynadık

LG 27GN880-B Nano IPS Oyun Monitörü ile Valheim Oynadık

LG’nin 27″ boyutundaki 27GN880-B model UltraGear Nano IPS 1ms oyun monitörü ile Valheim oynadık.

IPS teknolojisinin geliştirilmesine katkıda bulunan LG, bu paneli kullanma hakkına sahip nadir panel üreticilerinden biri. Bugün ofisimize konuk olan model de firmanın 27GN880-B model, 27” IPS monitörü. Öncelikle ürünün, oyuncular için şu an en ideal çözünürlük olan 1440p ile geldiğini belirtelim. Peki neden 1440p en ideal çözünürlük? Aslında sebebi basit. 4K çözünürlük ekran kartlarına aşırı yük bindirmekte. Bu bağlamda piyasadaki her ekran kartı 4K çözünürlüğü kaldıramıyor. 1080p için de günümüz ekran kartları aşırı güçlü kalıyor ve darboğaz oluşturuyor. Ayrıca 27” gibi boyutlarda 1080p, düşük kalan bir çözünürlük.

https://www.youtube.com/watch?v=b3kAt2rqSik

LG’nin en büyük avantajlarından biri, şirketin kendi panelini kendi üretmesi. Bu modelde de Nano IPS panel yer alıyor ve griden griye tepki süresi 1ms. Nano IPS teknolojisi mevcut LED panelin önüne yerleştirilen nano kristal katman ile istenmeyen ışıkların geçişini engelliyor. Panel böylece çok daha iyi bir renk gamutuna ulaşabiliyor ki burada %98 DCI-P3 değerini görüyoruz.

Oyun monitörlerinde yüksek tazeleme hızı uzun zamandır en büyük şartlardan biri. 27GN880-B de 144 Hz tazeleme hızını AMD FreeSync Premium ile birlikte sunuyor. Ürün aynı zamanda NVIDIA’dan G-Sync Uyumlu sertifikası da almış. Bu sayede ekran kartınız -ister NVIDIA, ister AMD olsun- monitörle iletişim halinde oluyor ve oyunlarda ne bir yırtılma ne de takılma yaşıyorsunuz.

Ürünü rakiplerinden ayıran en büyük özelliklerden biri de ergonomik standı. Bu standı ister ortaya, isterseniz de sağa konumlandırabiliyorsunuz. Monitör ayrıca yaklaşma/uzaklaşma, pivot, yükseklik ve eğim ayarı da sunuyor.

Peki bütün bu özelliklere sahip monitör ile biz ne oynadık? Son zamanların en popüler yapımı olan Valheim’ı! 3 haftada 3 milyondan fazla satan oyun, kısa sürede popüler oldu. Biz de bu hayatta kalma oyununa yakından bakalım dedik.