Anasayfa Oyun Yakın Zamanda Çıkacak PS5 Oyunları

Yakın Zamanda Çıkacak PS5 Oyunları

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen PlayStation 5 için yeni oyunlar duyurulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan State of Play etkinliğinde PS5 ve PS4 için 10 farklı oyun gösterildi.

Etkinlikte genellikle daha önce gösterilen oyunlara yer verilirken, Crash Bandicoot 4 ve Final Fantasy VII Remake gibi oyunların PS5 sürümleride gösterildi. Üstelik FFVII yeni bir ek paketle gelecek.

Diğer taraftan herkesin merakla beklediği God of War Ragnarok duyurusu State of Play’de yapılmadı. Yine daha önce fragmanı gösterilen Horizon Zero Dawn’ın yeni oyunundan da hiçbir bilgi paylaşılmadı. Haliyle bu durum PS4’te büyük başarı kazanan oyunların devam yapımları için heyecanlanan oyuncuların moralini düşürdü.

PlayStation 5 geçtiğimiz dönemde yapılan bir açıklamaya göre dünya çapında birkaç ayda 4.5 milyon satmayı başardı. Ayrıca neredeyse bir yıldır pandemi nedeniyle üretim ve lojistik tarafında büyük sıkıntılar yaşandığı için PS5 stoklarında sorun yaşanıyor. Muhtemelen Sony yeni oyunlar hakkında çıkış tarihleri vermeden önce konsolun üretim sıkıntılarının bitmesini bekliyor.