Anasayfa Haber Unc0ver 6.1.1 Jailbreak Yayınlandı

Unc0ver 6.1.1 Jailbreak Yayınlandı

Unc0ver 6.1.1 Jailbreak

Daha önceki sürümle yaşanan sorunları ortadan kaldıran Unc0ver 6.1.1 Jailbreak çıktı.

Geçtiğimiz hafta Unc0ver 6.0 Jailbreak aracının çıktığını sizlerle paylaşmıştık. Unc0ver 6.1.1 Jailbreak ise bir kararlılık güncellemesi niteliğinde. Araç, iOS 14’ten iOS 14.3’e kadar tüm uyumlu iPhone modellerini destekliyor. Bu modeller arasında iPhone 6s’ten iPhone 12 serisine kadar geniş bir aralık sunuluyor. Hatta birçok iPad modeli için de destek mevcut durumda. Şimdi ise ekip tarafından jailbreak için bilinen tüm hata ve sorunları düzelten bir kararlılık güncellemesi yayınlandı.

Unc0ver 6.1.1 yenilikleri ise şu şekilde:

  • iOS 14’te bilinen tüm kararlılık ve güvenilirlik sorunlarını düzeltir
  • Unc0ver uygulamasının iOS 14’te jailbreak durumunda açıldığında farklı jailbreak ayarları göstermesine neden olan bir hata düzeltilir
  • Güvenlik araştırmacıları ve geliştiricileri için iOS 14’te çekirdek okuma-yazma desteğini etkinleştirmek için özel libkrw eklentisi eklenir

Başta da belirtildiği üzere 6.1.1, iOS 14 ile yaşanan tüm olası kararlılık ve güvenilirlik sorunlarını düzeltiyor. Yani jailbreak’i çalıştıran iPhone veya iPad’iniz ile bazı sorunlar yaşadıysanız bunlar ortadan kaldırılıyor. Bu hata düzeltmelerin ve performans iyileştirmelerinin beklenmedik hataları ve çökmeleri, rastgele yeniden başlatmaları, yanıt döngülerini, donmuş el cihazlarını ve çok daha fazlasını önleyeceği ifade ediliyor.

En son sürüme güncellemek için kullanıcıların Unc0ver jailbreak aracının en son v6.1.1 sürümünü yan yüklemesi ve ardından mevcut jailbreak üzerinden bunu çalıştırması gerekiyor. Böylece en son yamayı mevcut jailbreak’inize uygulamış olacaksınız.

Unc0ver jailbreak aracının en son sürümünü Unc0ver web sitesinden indirebilirsiniz.