Anasayfa Haber Bülten ViewSonic, Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne Katıldı

ViewSonic, Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne Katıldı

ViewSonic Eğitim Teknolojileri Zirvesi

ViewSonic, uzaktan ve hibrit eğitim ortamları için özel olarak geliştirdiği myViewBoard ekosistemi ile bu yıl 8. defa düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde (ETZ) yer aldı. 6 Mart Cumartesi günü online olarak gerçekleşen zirvede, küresel salgının etkileriyle eğitim sektörünün yaşadığı dönüşüm ve eğitim teknolojileri alanında gerçekleşen yeni çalışmalar yerli ve yabancı uzmanlarca ele alındı.

Katılımcılarını yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik yeniliklerden haberdar ederek, bu alanlarda sunulan en yeni uygulamaları deneyimlemelerini amaçlayan ETZ’de myViewBoard ekosistemi ile yer alan ViewSonic, geliştirdiği bu ekosistem sayesinde eğitim kurumlarının çalışma ortamlarına entegre edilecek çözümlerin, öğretmen ve öğrencilerin yaşadıkları birçok sıkıntıyı ortadan kaldırabileceğine dikkat çekti.

Dünyada 2 Milyondan Fazla Kullanılıyor

Viewsonic tarafından geliştirilen eğitim teknolojileri temelli çalışmalar tüm dünyada büyük ilgi görüyor. 527 bin öğretmen tarafından tercih edilen ViewBoard interaktif tahtalar ve bu tahtalarla uyumlu olan myViewBoard, dünyada 2 milyonun üzerinde öğretmen, öğrenci ve profesyonel tarafından kullanılıyor.

myViewBoard

Sorunları Çözen Ekosistem

myViewBoard ekosistemi, öğretmenlerin ilgi çekici dijital içerik hazırlama ve sınıf yönetimi konusunda yaşadıkları sorunlara çözümler getiriyor. Eğitim, sunum ve birlikte çalışma için tasarlanmış çeşitli servisleri bünyesinde toplayan myViewboard, öğretmenlere ilgi çekici etkili içerikler hazırlama, dijital alanda bir sınıf ortamı oluşturma ve yönetme gibi birçok alternatif sunuyor. Eğitim kaynakları ve web tarayıcıları ile yüzde yüz uyumlu çalışan myViewboard, öğretmenlerin hazırladıkları PDF dersleri veya Google sunumlarını sisteme kolaylıkla aktarabilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda barındırdığı özelliklerle öğrencilerin online eğitimde yaşadığı zayıf etkileşim, dikkat dağınıklığı ve düşük katılım gibi sorunları da ortadan kaldırıyor.

Her Seviyede Ortak Çalışmaya Destek

K-12’den yüksek öğrenime kadar, ortak çalışmayı destekleyen myViewBoard ekosistemi, interaktif eğitim çözümleri ile öğretmenler ve öğrenciler arasında karşılıklı iş birliğini teşvik ediyor. myViewBoard ekosisteminin dikkat çeken özellikleri arasında; beyaz sayfadaki YouTube linki ile bir video içeriğinin reklamsız ve yetişkin içeriklerinden arındırılmış olarak ders içeriklerine eklenebilmesi, tüm platformlarda aynı sezgisel ara yüzü kullanması, yapay zeka destekli kalem ile çizilen herhangi bir objeyi tanıması, bunu web de veya YouTube’da arayıp sadece sürükle bırak ile sayfaya taşıyabilmesi, tümleşik internet tarayıcısı ile herhangi bir içeriği sayfaya alması, metni seçmesi ve bunu hecelerine ayırması, sıfat ile zamirleri göstermesi, 70’den fazla dilde çeviri yapabilmesi, sınav ve anket gibi aktiviteleri herhangi bir platformda hızlı bir şekilde hayata geçirmesi gibi birçok içerik yer alıyor.

Türkiye’de Ücretsiz

Küresel salgın nedeniyle myViewBoard ekosistemini Türkiye’de öğretmenlerin ve eğitim kurumlarının kullanımına ücretsiz olarak sunduklarını belirten ViewSonic Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü Hasan Koçyiğit; “Ekosistemi kullanmanın hiçbir koşulu bulunmuyor ve bu süreçte üye olan herkes sistemimizden ömür boyu faydalanabilecek. Bu imkândan yararlanmak isteyen eğitimcilerimizin myviewboard.com adresine girip kayıt yaptırmaları yeterli” dedi.

Hasan Koçyiğit

Video konferans platformlarının hızlı ancak geçici çözümler olduğunu belirten Koçyiğit, hem öğretmenler hem de öğrenciler için sınıflardan ev ortamlarına sorunsuz geçişi mümkün kılan sezgisel çözümlerin kullanılacağını, geliştirdikleri ekosistem ile bu alana yatırım yaptıklarını kaydetti.  ETZ’de yer almaktan duydukları memnuniyeti de dile getiren Koçyiğit, zirvenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.