Anasayfa Haber Visual Studio Code, Apple M1 Desteği Aldı

Visual Studio Code, Apple M1 Desteği Aldı

Visual Studio Code Apple M1

Visual Studio Code 1.54 sürümü ile birlikte Apple M1 için yerel destek sunuluyor.

Microsoft’un açık kaynaklı kod düzenleyicisi Visual Studio Code, Apple M1 işlemcili Mac modelleri için önemli bir güncelleme aldı. Artık Apple Silicon platformu ile tamamen uyumlu hale gelen araç, M1 işlemcili Mac’lerde yerel olarak çalışacak.

Visual Code Studio 1.54, Apple’ın ARM işlemcisi için destek sunan ilk kararlı sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda geliştiricilerin artık Microsoft’un aracını yeni M1 Mac’lerde ve gelecekte çıkacak ARM işlemcili diğer yeni Mac’lerde çalıştırması için Rosetta‘yı yüklemesine gerek kalmayacak. Yerel olarak M1 üzerinde çalışan uygulamalar daha iyi performans sunarken, eski Intel platformundan çevrilmek yerine yeni mimarinin tüm gücünden yararlandıkları için enerji açısından daha verimli oluyor. Microsoft da aracı için daha iyi performans ve daha uzun batarya süresi vadetmiş.

Visual Studio Code, Microsoft web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yayınlandı. Şirket, macOS için Visual Code 1.54’ün evrensel bir program olduğunu, bu nedenle hem Intel hem de M1 Mac’lerde çalıştığının özellikle altını çiziyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.