Anasayfa Haber AirPods Max Pil Bitmesi Sorununu Gideren Firmware Yayınlandı

AirPods Max Pil Bitmesi Sorununu Gideren Firmware Yayınlandı

AirPods Max Pil Bitmesi

Birçok kullanıcının şikayet ettiği AirPods Max pil bitmesi sorununu çözüme kavuşturan firmware güncellemesi yayınlandı.

Apple tarafından AirPods Max kablosuz kulaklıklar ile yaşanan pil bitmesi sorununu gideren firmware 3C39 yayınlandı. Birçok kullanıcının yaşadığı sorunu giderecek firmware ile yüzde 100 şarjlı olan kulaklığın pilinin bir gecede yüzde 0’a düşmesinin önüne geçilmesi sağlanıyor.

İlginç olan ise bu sorunla kulaklık orijinal kılıfındayken bile karşılaşılmasıydı. Ürünle birlikte gelen kılıfın pil ömrünü korumak için kulaklıkları derin uykuya sokmak üzere tasarlandığını da bir kez daha hatırlatalım.

En son firmware güncellemesine sahip olup olmadığınızı kontrol etmek içinse AirPods Max’i kılıfından çıkarıp iPhone veya iPad‘inize bağlamanız gerekiyor. Ardından Ayarlar uygulamasını başlatın ve ardından Bluetooth’a dokunun. Buradan AirPods Max‘inizi bulun ve daha fazla bilgi için yanındaki küçük “i” simgesine dokunun. Burada üretici yazılımı sürümüne göz atabiliyorsunuz. Donanım yazılımı 3C39 değilse, biraz bekledikten sonra internet bağlantısına sahip iPhone veya iPad ile güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AirPods Max’in Uyarlanabilir EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaflık modu ve uzamsal ses ile üst düzey bir dinleme deneyimi için özel bir akustik tasarımı, H1 yongaları ve gelişmiş yazılımı bir araya getirdiğini de not olarak düşelim.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.