Anasayfa Haber Microsoft Edge macOS Versiyonunun Güncelleme Yöntemi Değişiyor

Microsoft Edge macOS Versiyonunun Güncelleme Yöntemi Değişiyor

Edge macOS Güncelleme

Microsoft Edge bundan böyle macOS üzerinde de diğer platformlarda olan yöntemle güncelleme alacak.

Microsoft, Edge internet tarayıcısının macOS platformundaki güncelleme şeklini değiştirdiklerini duyurdu. Bu değişiklik sayesinde güncellemelerin herkes için daha kolay hale geleceğinin altı çiziliyor. Edge halihazırda Office uygulamalarını güncellemek için kullanılan Microsoft AutoUpdate‘ten faydalanıyor. Öte yandan, Chromium tabanlı Microsoft internet tarayıcısı artık macOS’ta da diğer platformlarda çalıştığı gibi çalışacak.

Geri bildirimlere kulak veren Microsoft üç önemli geribildirime göre hareket etmiş durumda. Öncelikle, Microsoft AutoUpdate’in öncelikli olarak Microsoft Office uygulamaları için olmasından dolayı Edge güncellemenizi almadan önce diğerlerini de beklemeniz gerekiyordu. Ek olarak edge://settings/help, AutoUpdate’de gösterilenlerle her zaman tutarlı değildi ve güncelleme deneyimi hızlı değildi. Ayrıca, tarayıcınızı yeniden başlattığınızda, tekrar açabilmek için güncellemenin uygulanmasının beklenmesi gerekiyordu. Kısacası, macOS üzerinde Edge internet tarayıcısı güncellemek oldukça meşakkatli bir süreçti diyebiliriz.

Edge bildiğiniz üzere Windows’ta arka planda sessizce güncelleniyor ve bir güncelleme uygulamak için tarayıcıyı yeniden başlatırsanız, anında yeniden başlıyor. İşte macOS’taki Edge de bundan sonra bu şekilde çalışacak ve kendini güncelleyecek.

Şu an itibarıyla bu değişiklik Intel tabanlı Mac modelleri için Edge Canary‘de sunulmaya başladı. Yeni güncelleme şeklinin yakında Apple işlemcili Mac’ler için de sunulacağı belirtiliyor.

Microsoft Edge için yakın zamanda dikey sekmeler özelliğinin kullanıma sunulduğunu da belirtelim.