Anasayfa Haber Realme 8 Serisi Tanıtım Tarihi Açıklandı

Realme 8 Serisi Tanıtım Tarihi Açıklandı

Realme 8 serisi tanıtım tarihi

Realme 8 serisi tanıtım tarihi kısa bir süre önce yapılan duyuruyla beraber resmiyet kazandı.

Eylül ayında Realme 7 ve 7 Pro modellerini duyan akıllı telefon üreticisi, şimdi de Realme 8 serisi ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Serinin yeni üyelerinin 24 Mart tarihinde saat 15:00‘da düzenlenecek olan lansmanla beraber resmiyet kazanacağını açıklayan üretici, aynı zamanda Pro modelin 108 MP çözünürlüğündeki bir ana kamerayla beraber geleceğini duyurdu.

Şimdilik serinin yeni üyelerinin özellikleri hakkında herhangi bir detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak firma serinin tepe modelinin 108 Megapiksel çözünürlüğündeki Infinity Camera ile beraber geleceğini ifade ederken, standart Realme 8 modelinde ise 64 Megapiksel çözünürlüğündeki bir ana kameraya yer vereceğini belirtiyor. Bunun haricinde yayınlanan son raporlarda serinin her iki modelinin de dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olacağı bekleniyor.

Realme 8 serisi tanıtım tarihi

Aynı zamanda şirkete yakın kaynaklar tarafınca servis edilen bilgilerde ise Realme 8’in Helio G95 işlemciden güç alacağı ve 30W hızlı şarj destekli 5.000 mAh boyutundaki bir bataryayı da bünyesinde barındıracağı söyleniyor. Ayrıca paylaşılan raporda serinin standart modelinin 6.4 inçlik AMOLED bir ekranın üzerine de kurulacağına da dikkat çekilmiş.