Anasayfa Haber Euro Truck Simulator 2 1.40 Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 1.40 Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 1.40 güncellemesi

Bir süredir beta olarak test edilen Euro Truck Simulator 2 1.40 güncellemesi sonunda tüm kullanıcılar için yayınlandı.

Euro Truck Simulator 2 1.40 güncellemesi nihayet yayınlandı. 3.4 GB boyutundaki güncellemeyle beraber oyuncular yeni görsel aydınlatma sistemine kavuşmuş oldu. Bununla birlikte söz konusu güncelleme bazı grafiksel iyileştirmelere de ev sahipliği yapıyor. Peki, Euro Truck Simulator 2 1.40 güncellemesiyle ne gibi yenilikler oyunculara sunuluyor? Gelin bu yeniliklere yakından göz atalım.

Euro Truck Simulator 2 1.40 güncellemesi
Euro Truck Simulator 2 1.40 güncellemesi

Yeni Görsel Aydınlatma Sistemi

Uzun zaman sonra oyuna detaylı bir güncelleme yayınlayan geliştirici stüdyo SCS, 1.40 güncellemesiyle beraber oyunun görünümüne de el attı. Şirket oyunculara daha gerçekçi bir aydınlatma sunmayı hedeflerken, aynı zamanda yeni ışık sistemi sayesinde farklı hava koşullarındaki gün ışığı değişikliklerini de en doğru şekilde yansıtıyor.

Yeni görsel aydınlatma sistemini yayınlamış olduğu videoyla beraber detaylandıran firma, ayrıca birçok kaplamanın da üzerinde değişikliklere gittiğini belirtmiş. Aynı zamanda SCS bu değişikliklerin haricinde oyuna yeni gökyüzü tasarımının da eklendiğini ifade ediyor. Böylece gece ve gündüz geçişi sırasında daha gerçekçi görüntüleri oyunculara sunan firma,  yayınlamış olduğu videoda bazı dokuları da yüksek çözünürlüklü olacak şekilde güncellediğini söylüyor.

Kısacası bu güncellemeyle beraber ışıklandırmayla ilgili aklınıza gelebilecek birçok detay yeniden elden geçirilmiş. Hemen aşağıdaki videodan yapılan bu değişiklikleri inceleyebilirsiniz.

Almanya Haritası Yenilendi

Oyundaki ışıklandırma detaylarını yenileyen SCS, aynı zamanda 1.40 güncellemesi ile Almanya haritasının da yenilenmesini tamamlıyor. Bu kısımdaysa haritadaki eski kısımları gerçeğe uygun bir şekilde yenileyen firma, aynı zamanda haritaya yeni yollar ve kavşaklar eklediğini de bildiriyor.

Vive La France Ek Paketine Yeni Bölgeler Eklendi

1.40 güncellemesiyle Vive La France ek paketine de Bayonne ve Lacq şehirleri ekleniyor. Bu şehirler yakın zaman içerisinde oyuna dahil edilecek olan Iberia’ya gidilmesini sağlayacak.

Güncelleme Özellikleri

Grafikler

  • Yeni görsel aydınlatma sistemi oyuna eklendi.

Harita

  • Almanya haritasının yenilenmesi tamamlandı ve haritadaki tüm yollar yenilendi.
  • Vive La France! ek paketine Bayonne ve Lacq şehirleri eklendi.

Araç

  • Dorseler için iki yeni boyama eklendi. (Super Stripes Paint Jobs Pack)

Arayüz 

  • F4 ile açılan araç ayarlama menüsü iyileştirildi.
  • İş seçimi ekranına şirket ve yazı ile şehir arama özelliği eklendi.
Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.