Anasayfa Haber Windows 10 Dosya Gezgini Yeni Simgelerine Kavuşuyor

Windows 10 Dosya Gezgini Yeni Simgelerine Kavuşuyor

Windows 10 Dosya Gezgini

Windows 10 Dosya Gezgini yeni simgeleri ile daha modern bir görünüme kavuşuyor.

Microsoft, Windows 10 içerisindeki Dosya Gezgini için yeni simgeler ile bir revizyon yapmayı planlıyor. Yeni simgeler ilk olarak Windows 10 test yapısında görülmüş durumda. Değişen simgeler arasında ise Çöp Kutusu, Belgeler klasörleri ve disk sürücüleri gibi sistem ikonları yer alıyor.

Windows Insider Müdürü Amanda Langowski değişimle ilgili olarak, “Dosyaları gösteren Microsoft ürünlerinde daha fazla tutarlılık sağlamak için klasör simgelerinin yönü ve varsayılan dosya türü simgeleri gibi çeşitli değişiklikler yapıldı. Özellikle Masaüstü, Belgeler, İndirilenler ve Resimler gibi üst düzey kullanıcı klasörleri, onları bir bakışta ayırt etmeyi biraz daha kolaylaştıracak yeni bir tasarıma sahip.” diyor.

windows 10 simge

Bu simge değişiklikleri, Windows için planlar anlamında küçük olsa da şirketin işletim sistemini modernleştirme çabasının bir parçası olarak önemli. Microsoft, bu ayın başlarında Windows 10 için yeni sistem simgelerini açıkladı ve şirket daha önce Windows 10 simgelerinin bazılarını geçen yıl renkli sürümlerle güncellemişti. Ayrıca, Başlat menüsünü daha akıcı hale getirmek için ince ayarlar yapılmıştı.

Microsoft ayrıca, kod adı “Sun Valley” olan ve Windows için kapsamlı bir görsel gençleştirme planlıyor. Şirketin önümüzdeki aylarda görsel planlarını ve Windows’un geleceği hakkında daha fazla ayrıntı vermesinin beklendiğini belirtelim.

Simge güncellemelerinin Dosya Gezgini’nin düzeninde de bazı ince ayarların yanında geleceği ifade ediliyor. Bu arada klasik Dosya Gezgini moduna dönmek için kompakt bir mod da kullanıcılara sunulacak. Güncellenen görünümün daha çok dokunmatik ekran odaklı olduğu da açık.

Yeni Windows 10 güncellemesi ile gereksiz uygulamaların önünün kesileceğini de not olarak düşelim.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.