Anasayfa Video Poco X3 NFC ve Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması

Poco X3 NFC ve Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması

Poco X3 NFC ve Redmi Note 9 Pro telefonları kafa kafaya karşılaştırdık ve hangisinin daha tercih edilebilir olduğu sorusuna yanıt aradık.

Akıllı telefon fiyatlarının hayli yükseldiği bu dönemde, özellikle amiral gemisi modellerinin yanına yaklaşmak çoğu kullanıcı için çok zorlaştı. Kaldı ki en üst seviye modellerde sunulan ileri teknolojiler ve seçenekler, her kullanıcının ilgisini de çekmeyebiliyor.

Poco X3 NFC Amazon fiyatı için tıklayınız

Redmi Note 9 Pro Amazon fiyatı için tıklayınız

Bu durum akıllı telefon pazarında orta segmentin daha da önem kazanmasına sebep oldu. Özellikle 4.000 TL altı telefonlarda model sayısı ve rekabet hayli arttı. İşin güzel tarafı, bu segmentteki telefonların teknik özellikleri pek öyle yabana atılır türden sayılmaz. Kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak donanıma sahip modellerin sayısı az değil.

Biz de bu videomuzda söz konusu 4.000 TL altı fiyatlı telefonlardan ikisini kafa kafaya karşılaştırdık. Poco X3 NFC ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro modelleri bu aralar piyasada adından sık sık bahsedilen iki telefon. İkisi de 4.000 TL altı fiyatlara ve kağıt üzerinde birbirlerine yakın donanımlara sahipler.

Tabii aralarında çok bariz farkların olduğu alanlar da var. Mesela her iki telefonda da LCD ekran kullanılıyor, ancak Redmi Note 9 Pro modelinde ekran yenileme hızı alışılmış 60 Hz ile sınırlıyken, Poco X3 NFC modelinde bunun 120 Hz olduğunu görüyoruz.

İki telefonu da yanyana akla gelebilecek her konuda karşılaştırmalı olarak test ettik. Oyun performansı, fotoğraf çekim kalitesi ve daha bir çok konuda kıyasladık, sonuçları da bu videoda size sunduk. Hangisini daha tercih edilebilir, bu sorunun cevabını bu videoda bulacaksınız.