Anasayfa Haber Yeni iMac Modeli Daha Büyük Bir Ekrana Sahip Olabilir

Yeni iMac Modeli Daha Büyük Bir Ekrana Sahip Olabilir

Yeni iMac

Apple’ın ARM tabanlı M1 işlemcisinden güç alması beklenen yeni iMac modeli son paylaşılan raporlara göre daha büyük bir ekranla beraber gelebilir.

Apple ürünleriyle ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan l0vetodream, şimdi de bu yıl tanıtılacak olan yeni iMac modeli hakkında önemli bir rapor yayınladı. Bu kısımdaysa l0vetodream yeni nesil iMac modelinin tasarımın yanı sıra ekran tarafında da dikkat çekici geliştirmelere ev sahipliği yapacağını belirtti. Yeni nesil modelin 27 inçlik iMac‘in yerini alacağını söyleyen kaynak, aynı zamanda bu modelin 27 inçten daha büyük bir ekrana sahip olacağını da dile getirdi.

Şimdilik, söz konusu modelin tasarımı ve özellikleri hakkında herhangi bir detaylı bilgi paylaşılmadı. Ancak daha önceden yeni nesil modelin Apple M1 işlemcisinden güç alacağı ve Pro Display XDR benzeri bir ekranı da bünyesinde barındıracağı ileri sürülmüştü. Aynı zamanda yeni nesil modelin Uzay Grisi, Gümüş, Roze Altın, Yeşil ve Gök Mavisi renk seçenekleriyle beraber lanse edileceği de belirtmişti. 

iMac 2021 ve Mac Pro Mini

Bugünse paylaşılan bu raporlara ek olarak yeni nesil modelin daha büyük bir ekranla geleceği ortaya çıktı. Tabi bu kısımda bahsi geçen iMac modelinin ne kadar büyük bir ekrana sahip olacağı bilinmiyor. Fakat Apple’a yakın kaynaklar yeni iMac modelinin tıpkı Pro Display XDR’da olduğu gibi 32 inç boyutunda olacağını tahmin ediyor.