Anasayfa Haber E3 2021 Tarihi Belli Oldu

E3 2021 Tarihi Belli Oldu

E3 2021 Tarihi

ESA, dijital ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek E3 2021 tarihi hakkında açıklama yaptı.

Entertainment Software Association (ESA) tarafından E3 2021 tarihi duyuruldu. Buna göre etkinlik, 12-15 Haziran tarihleri arasında sadece dijital ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. ESA, Haziran 2022 tarihinde ise E3’ün Los Angeles Kongre Merkezi’nde canlı, fiziksel bir etkinlik olarak geri döneceğine inanıyor.

Etkinlikte sanal yayınlar ve duyurular, tüm büyük video platformlarının yanı sıra E3 2021 portalı ve destekleyen mobil uygulama aracılığıyla çevrimiçi olarak sunulacak. Xbox, Nintendo, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games ve Koch Media gibi isimler gelecek oyunlarını sergilemek için etkinlikte olacaklarını şimdiden onaylamış durumda. Diğer taraftan Sony, Square Enix, Electronic Arts ve Activision Blizzard ise büyük ihtimalle kendi etkinliklerini düzenleyecek.

ESA Başkanı ve CEO’su Stanley Pierre-Louis, E3 2021 hakkında şu açıklamada bulundu: “Yirmi yıldan fazla bir süredir E3, video oyun endüstrisinin dünyayı oyunlar aracılığıyla birleştirirken sunduğu en iyiyi sergileyen başlıca mekan olmuştur. Bu yılki E3’ü daha kapsayıcı bir etkinliğe dönüştürüyoruz, ancak yine de bu etkinliği video oyunlarının vazgeçilmez merkez sahnesi haline getiren büyük tanıtımlar ve içeriden gelen fırsatlarla hayranları heyecanlandırmaya çalışacağız.”

Bu arada 7-11 Haziran tarihleri arasında ise basına özel bir E3 öncesi medya günleri düzenleneceği düzenlenecek. Yani dijital etkinlik öncesinde bazı oyunlardan daha önce haberimiz olabilir.

E3 2020 oyun fuarı ise koronavirüs salgını dolayısıyla iptal edilmişti.