Anasayfa Haber Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.0.0 Çıktı

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.0.0 Çıktı

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.0.0

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.0.0, veri kaydetme yedekleme özelliğini düzeltiyor.

Nintendo tarafından Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.0.0 tüm dünyada yayınlandı. Öte yandan, firmware güncellemesinin sürüm notları ise pek detaylı bilgi vermiyor.

Sürüm 12.0.0’nin adına bakılırsa Nintendo’nun popüler hibrit oyun konsolu için büyük bir güncelleme olduğu düşünülebilir ancak sürüm notları güncellemenin yalnızca bir veri kaydetme yedekleme özelliğini düzelttiğini gösteriyor. Hatta firmware güncellemesinin Switch’e daha fazla kararlılık bile katmaması dikkat çekiyor. Tabii ki Nintendo, Switch’i son dört yılda güncellemelerle oldukça kararlı hale getirdiğinden emin olabilir.

Sürüm notlarındaki açıklama ise şu şekilde:

“Veri kaydetme yedekleme özelliğiyle ilgili sorunu düzelttik; burada nadir durumlarda, veri kaydetme yedekleme işleminin tamamlanması sırasında bir iletişim hatası oluşursa, kaydedilen verilerin otomatik olarak yedeklenmesi kesintiye uğruyordu.

Hatanın meydana gelip gelmediğini kontrol etme veya hata zaten meydana gelmişse ne yapılması gerektiği ile ilgili adımlar için bu bilgiyi yararlı bulabilirsiniz.”

Yine de çoğu büyük Switch güncellemesinde olduğu gibi yeni sistem güncellemesinin, sürüm notlarına dahil edilmemiş kapsamlı değişiklikler veya düzeltmeler içeriyor olma ihtimali de bulunuyor. Bu değişikliklerin neler olduğu ise zaman içerisinde kendilerini gösterebilir.

Bu arada NVIDIA DLSS teknolojisini kullanacak 7 inç Samsung OLED ekranlı 4K bir Switch modeli hakkında iddialar gelmeye de devam ediyor. Model için ayrıca daha iyi işlemci ve daha fazla bellek bekleniyor. Fiyatının ise 399 euro olması olası. Nintendo cephesinden böyle bir modelin varlığına dair ise herhangi bir açıklama henüz yok.