Anasayfa Haber Oppo Reno6 Serisi Sertifika Sitesinde Ortaya Çıktı

Oppo Reno6 Serisi Sertifika Sitesinde Ortaya Çıktı

Oppo Reno6 serisi

Oppo Reno6 serisi, TENAA ve MITT sertifikalarında ortaya çıktı.

Yaklaşık üç ay kadar önce Oppo Reno5 serisi ile kullanıcıların karşısına çıkan Çinli akıllı telefon üreticisi, şimdi de Oppo Reno6 serisi üzerinde çalışıyor. Serinin yeni modelleriyle beraber ne gibi yeniliklerin kullanıcılara sunulacağı merak edilirken, bugün ise söz konusu modeller TENAA ve MITT sertifikası üzerinde görüntülendi.

PEPM00, PEXM00 ve PDNM00 model numaralarıyla beraber ortaya çıkan telefonların ise sırasıyla MediaTek Dimensity 1200, Snapdragon 870 ve Snadragon 888 işlemcilerinden güç alması bekleniyor.

Bu yıl da kullanıcıların karşısına üç farklı temel model ile çıkacağı ifade edilen Oppo’nun standart Reno6’da 90Hz AMOLED ekrana yer vereceği konuşulurken, ayrıca bu modelin 65W hızlı şarj destekli 4.500 mAh boyutundaki bir batarya tarafından da besleneceği paylaşılan bilgiler arasında. Aynı şekilde Reno6 Pro’da da 90Hz AMOLED ekrana yer verileceği iddia edilirken, Pro Plus modelinin de 120Hz AMOLED ekranın üzerine inşa edileceği belirtiliyor.

Bunun haricinde paylaşılan bir diğer raporda ise söz konusu serinin kamera konusunda da bazı iyileştirmelere ev sahipliği yapacağı bildiriliyor. Bu kısımdaysa serinin yeni modellerinin IMX6XX sensörü yerine Sony IMX789 ana kamera sensörüyle beraber geleceği tahmin ediliyor.

Şimdilik, Reno6 serisinin ne zaman tanıtılacağı veya piyasaya sunulacağı açıklanmadı. Ancak, paylaşılan bilgilere göre söz konusu serinin ilk olarak Çin‘de lanse edileceği ve daha sonrasındaysa Hindistan ve Avrupa gibi büyük pazarlara giriş yapacağı söyleniyor.