Anasayfa Haber NVIDIA GTC 2021 Etkinliğinin Tarihini Açıkladı

NVIDIA GTC 2021 Etkinliğinin Tarihini Açıkladı

NVIDIA, bu yılki GPU Teknoloji Konferansı’nın tarihini şirketin resmi internet sayfası üzerinden duyurdu.

NVIDIA, GTC 2021 etkinliği için merak edilen tarihi sonunda açıkladı. Bu yıl da koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak düzenleneceği söylenen etkinlik 12 Nisan Türkiye saati ile 18:30‘da NVIDIA’nın CEO’su Jensen Huang’ın açılış konuşmasıyla beraber başlayacak ve 16 Nisan Cuma günü sona erecek.

Şimdilik, NVIDIA’nın bu etkinlikte nasıl bir duyuruya imza atacağı bilinmiyor. Ancak, Jensen Huang bu yılki etkinlikte şirketin hizmetlerinden yazılıma, veri merkezinden bilgi işlem hizmetine yönelik vizyonunu paylaşacak. Aynı zamanda 12 Nisan’da başlayacak olan etkinlikte NVIDIA’nın üretim vizyonu da detaylandırılacak.

Bunun haricinde NVIDIA’nın endüstriyel anlamda bazı gelişmiş teknolojileri de duyuracağı söyleniyor. Ayrıca bu yılki etkinliğin ise yapay zeka, veri merkezi, grafik teknolojileri, hızlandırılmış bilgi işlem, sağlık hizmetleri, oyun geliştirme ve akıllı ağ oluşturma konularını kapsayacağına da dikkat çekiliyor. Çevrimiçi olarak düzenlenecek olan GTC 2021 etkinliğinde aynı zamanda ışın izleme ve VR/AR gibi oyun teknolojileri ile ilgili bazı yeniliklerinde oyunculara gösterilmesi bekleniyor.

NVIDIA GTC 2021 Konferansı Nereden İzlenir?

12 Nisan TSİ 18:30’da başlayacak olan etkinlik NVIDIA’nın resmi Facebook ve YouTube kanalı üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.