Anasayfa Haber Nokia G20 ve Nokia G10 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Nokia G20 ve Nokia G10 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uzunca süren sızıntıların ardından uygun fiyatlı Nokia G20 ve Nokia G10 modelleri resmi olarak duyuruldu.

HMD Global, Nokia G20 ve Nokia G10 modellerini bugün düzenlemiş olduğu etkinlikle beraber lanse etti. Uygun fiyatıyla dikkat çeken yeni nesil akıllı telefonlar aynı zamanda 5.050 mAh boyutundaki bataryalarıyla da kullanıcılara uzun bir pil ömrü vadediyor. Peki, Nokia G10 ve G20 özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor? Gelin Nokia’nın yeni nesil akıllı telefonlarına yakından göz atalım.

Nokia G20 ve Nokia G10 Özellikleri

Tasarımsal açıdan her iki model birbirine benziyor olsa da kamera, işlemci ve ekran boyutu konularında birbirinden ayrılıyor.

Cihazları teknik özellikleri bakımından birbiriyle karşılaştıracak olursak serinin giriş modeli olarak lanse edilen G10, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 460 işlemcisinden alıyorken, G20 modeliyse MediaTek’in Helio G35 işlemcisinden alıyor. Bunun haricinde G10, 3 ve 4 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğiyle beraber satın alınabiliyorken, serinin tepe modeliyse sadece 4 GB RAM seçeneğiyle birlikte sunulmuş.

Ekran tarafında da bizleri yine bariz farklar karşılıyor. Bu kısımdaysa G20, 6.52 inç boyutundaki IPS LCD bir ekranın üzerine inşa ediliyor. Serinin giriş modeli olan G10 ise G20’ye kıyasla biraz daha küçük bir ekranla karşımızda. Bu ekran 6.38 inçlik boyutunda ve IPS LCD panelden oluşuyor.

Her iki cihazın arasındaki en büyük fark ise kamera tarafında karşımıza çıkıyor. Bu kısımdaysa G20’nin kamera özellikleri ile açık ara favori olarak gösterildiğini söyleyebiliriz.

Cihazların kamera özelliklerini incelediğimizdeyse, G20 modelinde 48 MP ana, 5 MP ultra geniş açı, 2 MP makro ve 2 MP derinlik kameralarına yer veriliyor. Aynı zamanda serinin bu modeli 8 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerasına da sahip.

Nokia G10’a gelecek olursak bu modeldeyse 13 MP’lik bir ana kamera sensörü bizleri karşılıyor. 13 MP’lik bu ana kamera sensörüneyse 2 MP makro ve 2 MP derinlik kameraları eşlik ediyor. Cihazın ön tarafındaysa G20’de olduğu gibi 8 MP’lik bir selfie kamerası konumlandırılmış.

Nokia G20 ve Nokia G10 Fiyatı

HMD Global aynı zamanda düzenlemiş olduğu etkinlik sırasında G20 ve G10 modellerinin fiyatını da açıkladı. Bu doğrultudaysa serinin tepe modeli olarak lanse edilen G20’nin 159 Euro’dan, G10′un ise 139 Euro’dan satışa sunulacağı ifade edildi.