Anasayfa Haber GTA 4 İçin Çıkan Yeni Bir Doku Modu, Grafikleri Büyük Ölçüde Geliştiriyor

GTA 4 İçin Çıkan Yeni Bir Doku Modu, Grafikleri Büyük Ölçüde Geliştiriyor

GTA 4 Doku Modu

Rockstar Games’in en iyi yapımlarından biri olan GTA 4, yeni doku modu ile grafiksel açıdan çok daha gelişmiş bir hal aldı.

GTA 4, açık dünya oyunları arasında başyapıt olarak biliniyor. Sunduğu mekanikler ve hikayesiyle oyuncuları büyülemeyi başaran oyun, zamanına göre çok iyiydi. GTA IV, GTA San Andreas veya GTA Vice City kadar eski bir yapım olmasa da, grafiklerinin günümüze göre düşük kaldığı yadsınamaz bir gerçek. Yeni çıkan bir GTA 4 doku modu, tam da bu küçük kusuru ortadan kaldırmak için hazırlanmış. Nostaljik oyunlara dönen kişiler için denemeye değer bu doku modunu daha detaylı inceleyelim.

GTA 4 için aralarında seçim yapabileceğiniz bir kaç tane grafik modu mevcut ancak Allaga isimli bir geliştiricinin sunduğu bu mod, gerçekten hoş görünüyor. Geliştirici, projeye yeni başladığından oyunun sadece belli alanlarını grafiksel açısından iyileştirmiş olsa da, gelecekte güncellemelerin yayınlanacağını söyleyebiliriz. Aşağıdaki videoda, Allaga tarafından iyileştirilen bazı dokular sergilenmekte. Fark edebileceğiniz üzere, yeni eklenmiş dokular daha az bulanık ve günümüz için kabul edilebilir bir seviyede. Ayrıca geliştiricinin bu tip projede ilk kez yer aldığını da belirtmekte fayda var.

Allaga’nın doku modu geliştirme aşamasında olduğundan, oyun içindeki her alanı kapsamıyor. Proje, şu aşamada sadece GTA hayranlarına hitap etse de ilerleyen süreçte GTA 4 oynayan herkesin ilgisini çekebilecek potansiyele sahip. Modun özelliklerine ve neler sunacağına değinmemiz gerekirse; oyun içerisindeki karakterlerin, binaların çözünürlüğünün iyileştirilmesi ve belirli efektlerin düzeltilmesi hedefleniyor.

Eğer bu paketi deneyimlemek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Nexusmods sitesinden indirdiğiniz dosyayı C:\Grand Theft Auto IV\pc\data\maps\manhat dizinine yüklemeniz ve oyuna girmeniz yeterli.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren öğrenci. Araştırmayı, okumayı ve en büyük tutkusu kullanıcılara yardımcı olma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.