Anasayfa Haber Google, Alışveriş Uygulamasını Sonlandırıyor

Google, Alışveriş Uygulamasını Sonlandırıyor

Google Alışveriş (Google Shopping)

Google, iOS ve Android cihazlarda yer alan Google Alışveriş uygulamasını sonlandıracağını açıkladı.

Google’ın sözcüsü 9to5Google’a yapmış olduğu açıklamayla beraber hem iOS hem de Android cihazlar için yayınlanan Google Alışveriş (Google Shopping) uygulamasını kapatacaklarını söyledi. Aynı zamanda şirketin sözcüsü bahsi geçen uygulamaya olan desteği de birkaç hafta içerisinde tamamen sonlandıracaklarını da ifade etti.

iOS ve Android kullanıcılarının Haziran ayına kadar uygulamayı kullanmaya devam edebileceklerini vurgulayan sözcü, uygulamanın sunduğu tüm işlevselliklerinin Alışveriş web sitesinde mevcut olduğuna da özellikle dikkat çekti. Bununla beraber kullanıcıların shopping.google.com adresi üzerinden Alışveriş sekmesine erişim sağlayabileceklerini de söyleyen sözcü, ayrıca bu sekmenin Google’ın diğer uygulamalarına da ekleneceğini müjdeledi.

Google Alışveriş uygulaması

Bildiğiniz üzere söz konusu Alışveriş uygulaması sayesinde kullanıcılar çevrimiçi mağazalara tek bir arayüz üzerinden erişim sağlayarak, Google hesapları ile oldukça hızlı ve pratik bir şekilde alışverişlerini yapabiliyorlardı. Ne yazık ki daha önceden yazılım desteği sonlandırılan Reader ve Hangouts uygulamalarında olduğu gibi bu uygulama için de yolun sonu gözüktü.

Ancak, şirketin sözcüsünün iOS ve Android cihazlarda yer alan bu uygulamanın web sürümle birebir aynı olduğunu belirtiyor. Bu da mobil uygulamadan web sürüme geçiş yapacak olan kullanıcıları ciddi farklılıkların beklemediği anlamına geliyor.