Anasayfa Haber Siri, Bir Sonraki Apple Etkinliğinin 20 Nisan’da Düzenleneceğini Söylüyor

Siri, Bir Sonraki Apple Etkinliğinin 20 Nisan’da Düzenleneceğini Söylüyor

Siri Apple Etkinliği

Siri, bir sonraki Apple etkinliğinin tarihini açıkladı. Sesli asistan, söz konusu etkinliğin 20 Nisan Salı günü düzenleneceğini belirtiyor.

Siri, Apple’ın bir sonraki etkinliğinin ne zaman düzenleneceğini açıkladı. Bildiğiniz üzere daha önceden paylaşılan raporlarla beraber Apple’ın bu bahar ayında yeni bir etkinlik düzenleyeceği iddia edilmişti. Cupertinolu teknoloji devinin bir sonraki etkinliği kullanıcılar tarafından merak edilirken, Siri’ye yönlendirilen “Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman?” sorusuyla beraber söz konusu etkinliğin 20 Nisan Salı günü Kaliforniya’da yer alan Apple Park’ta düzenleneceğini görüyoruz.

Siri – 20 Nisan Apple Etkinliği

Her ne kadar bir sonraki etkinliğin 20 Nisan Salı günü gerçekleşeceği Siri tarafından belirtiliyor olsa da, Apple cephesinden bu tarihle ilgili herhangi bir resmi açıklamanın gelmediğini de belirtelim.

Ancak, biz de Technopat ekibi olarak Siri’ye “When is the next Apple event?” yani “Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman?” sorusunu yönlendirdiğimizde sosyal medyada paylaşılan ekran görüntülerindeki gibi 20 Nisan tarihiyle karşı karşıya kaldık. Fakat bu sorunun cevabını alabilmeniz için Siri’nin ve cihazınızın dilini Amerikan İngilizcesi olarak değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu sorunun cevabı yanıtsız kalıyor.

Peki, Apple Bu Etkinlikte Hangi Ürünleri Tanıtacak?

Şimdilik, Apple’ın bu etkinlikte hangi ürünleri tanıtacağı bilinmiyor. Ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynaklarca servis edilen bilgilere göre 20 Nisan’daki etkinlikte yeni iPad Pro’nun yanı sıra Apple AirTags ve AirPods 3’ün lanse edilmesi bekleniyor. Aynı zamanda bu etkinlikte iPad Mini 6 ve yeni bir Apple TV’nin de tanıtılabileceği söyleniyor.