Anasayfa Haber iPhone 14 Pro, 48 MP Kamera ve 8K Video Desteği İle Gelebilir

iPhone 14 Pro, 48 MP Kamera ve 8K Video Desteği İle Gelebilir

iPhone 14 Pro 48 MP kamera ve 8K video desteği

Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro modellerinin 48 MP kamera ve 8K video desteği ile birlikte geleceğini iddia etti.

Apple ürünleri hakkında yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Ming-Chi Kuo, Apple’ın önümüzdeki birkaç yıllık yol haritasını kullanıcılarla paylaştı. 2022 yılında tanıtılacak iPhone 14 Pro modeline değinen Kuo, aynı zamanda şirketin önümüzdeki yıldan itibaren mini modeli rafa kaldıracağını da söyledi.

Ming-Chi Kuo’nun söylemlerine göre Apple’ın 2022 yılındaki iPhone modellerinde ciddi yeniliklere imza atacağını görüyoruz. Bu yeniliklerden ilki 48 MP’lik ana kamera. Cupertinolu teknoloji devinin iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde 48 MP‘lik ana kamera sensörüne yer vereceğine dikkat çeken Kuo, bu modellerin 8K video çekebilme yeteneğine sahip olacağını da ifade etti. Bunun haricinde ünlü analist, söz konusu bu ana kameranın piksel boyutunun 2.5um seviyesinde olacağını belirtiyor.

Ayrıca şirketin 2022 yılında iki 6.1 inç ve iki 6.7 inç olmak üzere dört farklı iPhone modeliyle kullanıcıların karşısına çıkacağını da dile getiren analist, Apple’ın “Mini” model stratejisine de değindi. Bu doğrultuda 5.4 inçlik iPhone 12 mini’nin satış rakamları ile beklentilerin altında kaldığını söyleyen Kuo, bu yüzden iPhone 13 mini’nin Apple’ın son kompakt akıllı telefonu olabileceğini vurguluyor.