Anasayfa Haber Apple M1 İşlemcili iMac Tanıtıldı

Apple M1 İşlemcili iMac Tanıtıldı

iMac Apple M1

Tamamen yeni tasarıma sahip ve Apple M1 işlemcili 2021 model iMac duyuruldu.

Apple Spring Loaded etkinliğinde tanıtılan bir diğer ürün beklendiği gibi Apple M1 işlemci ile güncellenmiş iMac masaüstü bilgisayar oldu. Apple Silicon tabanlı ürün gamını genişleten Apple, 2021 model iMac için renk seçenekleri, daha ince kasa ve daralan çerçeveler ile tasarım anlamında da önemli değişiklikler yapıyor.

2021 iMac Özellikleri

24 inç ve 4.5K Retina panel ile gelen yeni iMac ince çerçevelere ve oldukça incelen yan profile sahip. Apple, birçok sistem bileşenine sahip olan M1 yonga setine geçiş sayesinde devre kartının boyutunu önemli ölçüde azaltabileceğini ve bu nedenle kasanın önceki modelden yüzde 50 daha küçük olduğunu söylüyor. Yeni iMac, Apple’ın bilgisayarları için oldukça nötr renkler seçme konusundaki alışılagelmiş yaklaşımından da sunulan canlı renkler önemli ölçüde uzaklaşmış diyebiliriz.

Apple ayrıca iMac’teki kamera ve mikrofonu da geliştirmiş durumda. 1080p FaceTime kamera ile birlikte gelen ürün, görüntünün daha da iyi hale gelmesi için geliştirilmiş görüntü işleme özelliğine sahip. Ek olarak, daha iyi bir ses deneyimi vaat eden iki yeni hüzmeleme mikrofonu da ile sesiniz karşı tarafa en iyi şekilde iletilecek. Ayrıca, hoparlörler de geliştirmelerden nasibini almış.

Apple M1 yonga seti ile Apple daha iyi performans vaat ediyor. Yüzde 85 daha hızlı işlemci, yüzde 50 daha hızlı grafikler ve 3 kat daha yüksek makine öğrenimi işleme hızları sunuluyor. iMac, kendisiyle uyumlu kumaş kaplı bir kabloya sahip yeniden tasarlanmış bir manyetik güç konektörüyle birlikte geliyor. Güç adaptörü gücü dönüştürürken ayrıca bir Ethernet bağlantı noktası içeriyor, böylece doğrudan iMac’e bağlanan tek bir kablonuz oluyor.  İkisi Thunderbolt destekli 4 USB-C portu da diğer özelliklerden.

Apple, iMac ile uyumlu aksesuarları da yeniden tasarlıyor. Yeni Magic Keyboard artık masaüstünde daha kolay oturum açabilmeniz için Touch ID teknolojisi de içeriyor. Hem Magic Mouse hem de Magic Trackpad de yeni iMac modelleri ile uyumlu.

2021 iMac Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2021 iMac modelleri Mayıs ayının ikinci haftası itibarıyla piyasaya sürülecek. 7 çekirdekli GPU içeren modelin fiyatı 1,299 dolardan başlıyor ve 8 çekirdek işlemci 8 GB bellek, 256 GB SSD, iki Thunderbolt portu, Magic Keyboard ve Magic Mouse içeriyor. 8 çekirdek GPU içeren model ise 1,499 dolar. Bu model ise 8 çekirdek işlemci 8 GB bellek, 256 GB SSD, iki Thunderbolt portu, ekstra USB portları, Magic Keyboard, Magic Mouse, Ethernet içeriyor.