Anasayfa Haber iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 Önümüzdeki Hafta Çıkacak

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 Önümüzdeki Hafta Çıkacak

Apple önümüzdeki hafta iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’i piyasaya sürecek.

Apple aylardır mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü üzerinde çalışıyor ve bu sürüm neredeyse hazır. Şirket nihayet iPhone ve iPod Touch cihazlar için iOS 14.5 ve tabletler için de iPadOS 14.5 sürümünü piyasaya sürecek.

Apple’a göre iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 için bekleyiş neredeyse bitti. Güncellemeler önümüzdeki hafta kablosuz olarak yayınlanacak. Şimdilik daha kesin bir zaman çizelgesi yok ama Technopat’ı takip etmeye devam edin, yeni gelişmeler olduğunda sizi haberdar edeceğiz.

Şirketin mobil işletim sisteminin 14.5 sürümü, yeni tanıtılan AirTag aksesuarının, Bul uygulamasına bir Öğeler sekmesi eklenerek iPhone veya iPad’inizle çalışması için gereken minimum sürüm olacak ve aynı zamanda yeniden tasarlanan Podcast’ler uygulamasına da  öncülük edecek.

Bunun yanı sıra, bir Apple Watch’unuz varsa maske takarken iPhone’unuzun kilidini Face ID ile de açabilme yeteneği, kaydırma hareketleri ve şarkı sözü paylaşımına sahip güncellenmiş bir Müzik uygulaması, Fitness + antrenmanları için AirPlay 2 desteği, Apple Haritalar’daki Waze benzeri raporlama özellikleri, PS5 ve Xbox Series X denetleyicileri için destek ve belki de yeni Apple Card Ailesi için destek gibi özellikler gelecek.

iOS 14.5, bugün duyurulan yeni mor iPhone’ların yanı sıra iPad Pro 11 ve iPad Pro 12.9’a önceden yüklenecek.