Anasayfa Haber Samsung, 6000 mAh Bataryalı Galaxy M32 Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Samsung, 6000 mAh Bataryalı Galaxy M32 Üzerinde Çalışıyor Olabilir

samsung galaxy m32

Samsung, büyük bataryalı bir Galaxy M serisi telefon üzerinde çalışıyor.

Samsung’un orta sınıf akıllı telefonlarında kullanıcılara sunduğu en iyi özelliklerden biri de yüksek pil kapasiteleri. Birçok Galaxy A ve Galaxy M serisi telefon, 4.500 mAh veya daha büyük pil kapasiteleri ile geliyor. Bunun yanında Galaxy F62 ve Galaxy M51’in bataryaları, yoğun kullanımda iki güne kadar dayanan 7.000 mAh kapasiteye sahip. Şirket şimdi ise, büyük bir bataryaya sahip başka bir orta sınıf akıllı telefon olan Galaxy M32 üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Samsung’un üzerinde çalıştığı yeni bataryası, bir güvenlik sertifikası şirketi olan DEKRA tarafından da onaylandı. Pilin model numarası EB-BM325ABN şeklinde görülüyor. Model numarasına baktığımızda, Galaxy M32 için tasarlandığını düşünüyoruz. Yeni batarya, 5.830 mAh nominal kapasiteye sahip olacak. Bu durum, Samsung’un yeni bataryasını 6.000 mAh olarak etiketleyeceği anlamına geliyor. Ayrıca, yeni Galaxy M serisi telefon Galaxy M32, büyük ihtimalle Galaxy A32 ile benzer özellikleri taşıyacak.

samsung galaxy m32 6000 mah batarya

Bu benzerlikten yola çıkarak Galaxy M32’nin 90 Hz yenileme hızına sahip 6.4 inç Süper AMOLED ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. Yeni akıllı telefon büyük olasılıkla yerleşik Android 11 (One UI 3.x) ile gelecek ve MediaTek Helio G80 işlemci barındıracak. Ayrıca telefonun arka tarafında dörtlü bir kamera kurulumu (64MP, 8MP, 5MP, 5MP) yer alacak. Ön tarafta ise 20MP’lik bir selfie kamerası bulunacak. Telefonda 5G desteği yer almazken, Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5 için destek sağlanacağını belirtelim. USB Type-C bağlantı noktası ve kulaklık girişi de telefonun diğer özellikleri arasında.