Anasayfa Haber Metro Exodus PC Enhanced Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu

Metro Exodus PC Enhanced Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu

Metro Exodus PC Enhanced Edition Çıkış Tarihi

4A Games, Metro Exodus PC Enhanced Edition için merak edilen çıkış tarihini açıkladı.

4A Games tarafından ilk olarak bu yılın Şubat ayında duyurulan Metro Exodus PC Enhanced Edition için şimdi de çıkış tarihi belli oldu. Buna göre oyun, 6 Mayıs tarihinde oyuncular ile buluşacak.

Metro Exodus PC Enhanced Edition tabii ki yükseltilmiş görseller içerecek. Bu açık bir şekilde gelişmiş ışın izleme seçenekleri anlamına geliyor. Öte yandan oyundaki ışın izleme teknolojisi devre dışı bırakılamıyor ve oyunu çalıştırmak için ışın izleme destekli bir ekran kartına ihtiyacınız olacak.

Enhanced Edition ile ana oyunda mevcut olan ve oldukça etkileyici olan Işın İzlemeli Küresel Aydınlatmanın daha da gelişmiş olarak karşımıza çıkarılacağı iddia ediliyor. Ayrıca, Gelişmiş Işın İzlemeli Yansımalar da sunulacak.

AMD Radeon kullanıcıları ise Metro ekibi tarafından hayal kırıklığı uğratacak. Maalesef AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlüğünün Metro Exodus’ta kullanılan işleme teknikleri ile görünüşte uyumsuz olduğu için oyunda yer almayacağını açıklandı. Bununla birlikte oyun, NVIDIA’nın DLSS 2.0 desteği ile birlikte gelecek.

Metro Exodus PC Enhanced Edition, Steam, Epic Games Store, GOG ve Microsoft Store’daki orijinal sürümün tüm sahiplerine ücretsiz sunulacak. Kaydedilen oyunlar açısından tarafında is Epic, Steam ve GOG’ta her iki sürümün de aynı oyun kaydetme dizinini paylaşacağı belirtiliyor. Böylece bölüm kayıtlarının aktarılacağı ancak bir seviyenin içindeki ilerlemenin üzerinde oluşturulduğu sürümde kalacağı paylaşılıyor. Microsoft Store’da ise kayıt dosyaları, bulut çözümlerinde şifrelenmiş olduğundan kaydetme aktarımlarının resmi olarak desteklenmeyeceği bildiriliyor.

Son olarak, oyununun toplam 80 GB yer kaplayacağını da belirtelim.