Anasayfa Haber Windows 10X Yılın İkinci Yarısında Piyasaya Sunulabilir

Windows 10X Yılın İkinci Yarısında Piyasaya Sunulabilir

Windows 10X

Windows 10X işletim sisteminin bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Microsoft’un üzerinde uzunca zamandır çalışmalar yürüttüğü Chrome OS rakibi Windows 10X işletim sistemi ile ilgili bugün yeni bir rapor yayınlandı. Şirkete yakın kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgilere göre, giriş seviyesi bilgisayarları hedefleyen yeni işletim sisteminin 2021’in ikinci yarısında piyasaya sunulacağı iddia ediliyor.

Tabii, şimdilik Microsoft cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Ancak, Windows Central’in elde ettiği bilgiler doğrultusunda Windows 10X işletim sisteminin yaz ayının sonuna doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Aynı zamanda paylaşılan raporda yeni işletim sistemi hakkında bazı bilgilere de yer veriliyor. Bu kısımdaysa 10X işletim sisteminin başlangıçta Win32 uygulamaları desteklemeyeceği ifade edilmiş. Bunun yerineyse şirketin önceliğinin Cloud PC hizmeti olduğu söyleniyor.

Microsoft Yakında Yeni Windows Sürümü İle Karşımıza Çıkabilir

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporla birlikte Microsoft’un Windows 10X’i veya Sun Valley yükseltmesini yeni Windows olarak pazarlamayı planladığı iddia edilmişti. Bu doğrultudaysa yazılım devinin Sun Valley güncellemesinin lansmanını önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı ortaya çıkmıştı.