Anasayfa Haber Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV’nin Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV’nin Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Yeni iMac Çıkış Tarihi

Yeni 24 inç iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K ürünlerinin çıkış tarihi olarak 21 Mayıs’a işaret ediliyor.

Apple tarafından 20 Nisan tarihinde gerçekleştirilen Spring Loaded etkinliğinde yeni 24 inç iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K modelleri duyurulmuştu ancak net bir çıkış tarihi verilmeyip tüm bu ürünlerin Mayıs ayının ikinci yarısında piyasaya sürülebileceğini paylaşılmıştı. Şimdi ise çeşitli sızıntılar bu ürünlerin 21 Mayıs tarihinde çıkabileceğini söylüyor.

Sızıntıların yanı sıra bu tarih hakkındaki iddiaları en çok güçlendiren detay ise Apple Newsroom’da yayınlanan kısa bir gönderi.  Gönderide müşterilerin 30 Nisan’dan itibaren bu cihazlar için ön sipariş verebilecekleri hatırlatılırken, 21’ini gösteren bazı meta verilerinin de olduğu belirtiliyor. Daha sonra Apple’ın bu tarihe atıfta bulunan meta verileri kaldırdığı da bilgiler arasında.

21 Mayıs’ın ilk duyurudan itibaren oldukça uzun bir süre olduğunu ancak bunun son zamanlarda Apple için normal hale geldiğini de söylemeden geçmeyelim. Ek olarak, Apple geçtiğimiz birkaç yıldır Mart ayında iPad merkezli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Bu yıl ise iPad tanıtımı Nisan ayı sonunda gerçekleşti ve zaman çizelgesi kaymış oldu.

21 Mayıs tarihinin kesin olması durumunda Apple, 7 Haziran’da başlayacak yıllık geliştirici konferansı WWDC’nin başlamasından sadece birkaç hafta önce yeni iMac, Apple TV ve iPad Pro’yu gönderecek. Apple’ın bu etkinlikte daha fazla ürün tanıtması olasılığı da mevcut. Daha güçlü bir Apple Silicon bunlardan birisi olabilir.