Anasayfa Haber YouTube Mobil Cihazlar İçin Yeni Yorum Özelliğini Test Ediyor

YouTube Mobil Cihazlar İçin Yeni Yorum Özelliğini Test Ediyor

YouTube mobil

Paylaşılan yeni raporlar YouTube’un, mobil cihazlar için yeni yorum özelliğini test ettiğini gösteriyor.

Bildiğiniz gibi YouTube, halihazırda yorumlar kısmına dakika ve saniyeyi yazarak yorum eklememize izin veriyor. Ancak, bugün paylaşılan raporlarla beraber YouTube’un mobil cihazlar için yepyeni bir yorum özelliği üzerinde çalıştığını görüyoruz.

Mobil cihazlarda test edilmeye başlanan bu özellik sayesindeyse kullanıcıların video izlerken izlemekte oldukları saniyeye yorum yapabilecekleri ifade ediliyor. Aslında bu özelliğin bir benzeri SoundCloud uygulamasında bulunuyor. Bildiğiniz gibi bu uygulamada kullanıcılar dinledikleri müziğin belli bir saniyesine yorumlarını ekleyip, bu yorumlarını da diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorlar.

Bu özelliğin bir benzerini YouTube’un Android ve iOS sürüme getirmeyi planlayan Google ise böylece izlediğimiz videonun belli saniyesine yorum eklememize imkan sağlayacak. Böylelikle kullanıcılar izledikleri videonun o saniyesine ait bilgileri diğer kullanıcılarla paylaşabilecekler.

Şimdilik halihazırda test edilen bu özelliğin nasıl görüneceği veya nasıl çalışacağı hakkında herhangi bir şey bilinmiyor. Ancak, Android Police ekibi tarafınca hazırlanan görsele birlikte bu özelliğin aşağı yukarı nasıl çalışacağına şahit olmaktayız.

YouTube mobil cihazlar için yeni yorum özelliği

Hemen yukarıdaki görseli incelediğimizdeyse videonun 3:42’inci saniyesinde bir patlamanın yaşandığını gözlemliyoruz. Bu kısımdaysa bir baloncuğun içerisindeyse videonun bu saniyesinde patlamanın yaşandığı dile getiriliyor. Google’ın belli başlı kullanıcılarla test ettiği bu özelliğinse aşağı yukarı bu mantıkta çalışacağı söyleniyor.

Bunun yanı sıra YouTube’un test ettiği bu yorum özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Fakat şirkete yakın kaynaklar bahsi geçen bu yorum özelliğinin en kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağını tahmin ediyorlar.