Anasayfa Haber Skype Web İçin Safari Desteği Eklendi

Skype Web İçin Safari Desteği Eklendi

Skype Web Safari

Skype Web artık macOS ve iOS’ta Safari’yi destekliyor.

Skype 8.71 herhangi bir büyük yeni özellik getirmese de, Skype Web kullananlar için oldukça önemli bir eklentiyi barındırıyor. Microsoft, hizmetin artık hem mobil hem de masaüstündeki Safari tarafından desteklendiğini belirtti.

Microsoft’un bağlantıyı yönlendirdiği destek sayfasına göre, Skype Web hala Firefox’u desteklemiyor ancak Safari 13.1 veya üzerindeki sürümleri desteklemeye başlayacak. Bununla ilgili daha etkileyici olan şey, desteğin yalnızca masaüstü için değil mobil cihazlar için de geçerli olacak olması. Yani hem macOS hem de iOS için Safari desteği eklenmiş durumda. Microsoft ayrıca, mobil cihazlarda Microsoft Edge sürüm 43 veya üstü için de bir destekten bahsediyor ancak bu muhtemelen yalnızca her tarayıcının Safari’nin WebKit’ine dayandığı iOS’a atıfta bulunuyor.

Skype 8.66

Chromium tabanlı tarayıcıların mobil cihazlarda desteklenmiyor olması Edge ve Chrome’un Android sürümlerinin desteğinin henüz eklenmediğini gösteriyor. Bu durum Microsoft’un hemen hemen her masaüstü ve mobil tarayıcıyı destekleme iddiasını biraz şüpheli kılıyor. Yine de yeni gelişmeler iOS kullanıcıları için iyi bir haber olarak nitelendirilebilir. Yeni sürümde, Web kullanıcıları için bu gelişmelerin yanı sıra, masaüstü için yalnızca bazı küçük değişiklikler bulunuyor. Bunlardan biri Meet Now toplantılarını oluştururken adını değiştirmek ve onları kişiselleştirmek için fotoğraf eklemek olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft ayrıca, ilk olarak geçen yılın sonlarında uygulanan “Together Mod” için de bazı yeni sahneler ekliyor.

Son olarak, Microsoft’un yeni güncelleme ile iOS ve Android kullanıcıları için durumlarının otomatik olarak etkin hale gelebileceği bir düzeltme de dahil olmak üzere uygulamayla ilgili bazı sorunları da düzelttiğini belirtelim.