Anasayfa Haber Valve, CS:GO için Source 2 Oyun Motoru Üzerinde Çalışıyor

Valve, CS:GO için Source 2 Oyun Motoru Üzerinde Çalışıyor

Valve CS GO Source 2

Valve, paylaşılan son raporlara göre CS:GO için Source 2 oyun motorunu optimize ediyor.

2015 yılında tanıtılan Source 2 oyun motorunun halen CS:GO’ya ne zaman ekleneceği bilinmezliğini koruyor. Özellikle CS:GO hayranları Valve cephesinden yapılacak olan resmi bir açıklamaya odaklanmışken, geçtiğimiz günlerde geliştirici stüdyonun bu konu hakkında bir takım çalışmalar yürüttüğü ortaya çıktı.

Söz konusu iddiaların kaynağı ise Valve ile ilgili üretmiş olduğu içeriklerle tanınan YouTuber Gabe Follower. Bu kısımda en son yayınlanan DOTA 2 güncellemesinin kaynak kodlarını inceleyen YouTuber, yeni güncellemede CS:GO için geliştirilen Source 2 oyun motoruna ait olan bazı kodların yer aldığını ifade ediyor.

Bildiğiniz gibi bahsi geçen oyun motoru 2015 yılında DOTA 2’ye eklenmişti. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl çıkışını gerçekleştiren Half-Life: Alyx de aynı oyun motoru ile beraber piyasaya sürülmüştü.

Şimdi de söz konusu oyun motorunun 2012 yılında oyuncuların huzuruna sunulan CS:GO’ya eklenmesi bekleniyor. Tabii, şimdilik DOTA 2 güncellemesinde yer alan kaynak kodlarının CS:GO için yeni Source 2 motoruna işaret edip etmediği bilinmiyor. Ancak son paylaşılan raporlarda Valve’nin Counter-Strike Global Offensive’e gelecek olan oyun motoru için oldukça yoğun bir mesai harcadığı ve bahsi geçen grafik güncellemesinin de en kısa süre içerisinde yayınlanacağı belirtilmiş.