Anasayfa Video Xiaomi Viomi S9 Robot Süpürge Kutu Açılışı Ve İlk Bakış

Xiaomi Viomi S9 Robot Süpürge Kutu Açılışı Ve İlk Bakış

Xiaomi Viomi S9 robot süpürgenin kutusunu açtık ve genel özelliklerine baktık.

Robot süpürge pazarı hızla büyüyor, her geçen gün yeni markalar ve modeller ortaya çıkıyor. Piyasaya sürülen robot süpürgelerin çok farklı teknik özellikleri bulunuyor. Bazıları hayli basit ve haliyle ucuz modeller. Bunlar çok kısıtlı yol bulma donanımlarına sahipler, çoğu zaman haritalama bile yapmıyorlar.

Xiaomi Robot Süpürgelerin Amazon Fiyatları İçin Tıklayın

Daha üst seviyedeki modeller ise hem çalıştıkları mekanları öğrenebilecek donanıma sahip oluyorlar, hem de temizlik konusunda daha fazla seçenek sunuyorlar. Bunlar arasında ıslak paspas da yapabilenlerden tutun da, dolan çöp tankını bir ana istasyona boşaltıp işine devam edebilenler bile var.

Xiaomi Viomi S9

Xiaomi firması akıllı ev konseptine biraz bile yaklaşan hemen her türden ürünü piyasaya sürüyor. Ancak aslında bu kadar geniş bir ürün gamını Xiaomi markasının kendisi tasarlayıp üretmiyor. Firma sık sık farklı ürünler üreten değişik şirketleri çatısı altına toplayıp, bunları kendi markasını da ürün ismine ekleyerek satıyor.

Xiaomi Viomi S9 Robot Süpürge

Mesela daha önce Roborock şirketinin robot süpürgeleri Xiaomi Roborock adı altında satılıyordu. Ancak Roborock kendi yoluna gitmeye karar verince, yerini Viomi şirketinin robot süpürgeleri aldı. Bugün kutusunu açtığımız Viomi S9 modeli de işte bu şirketin Xiaomi altından satışa çıkan hayli gelişmiş bir modeli.

Xiaomi Viomi S9 Robot Süpürge

Viomi S9 kendi gelişmiş şarj ve boşaltım istasyonuyla geliyor. Bu istasyon iRobot gibi firmaların da tüketiciye sunduğu gelişmiş bir seçenek. Eğer robotun günlük olarak çalışmasını ve özellikle de geniş bir alanı temizlemesini istiyorsanız, bu istasyon sayesinde sık sık toz haznesini kendiniz boşaltmak zorunda kalmıyorsunuz.