Anasayfa Video Gamingtech Türkiye’de Özel Sıvı Soğutmalı Sistem Satışına Başladı

Gamingtech Türkiye’de Özel Sıvı Soğutmalı Sistem Satışına Başladı

Bu videoda gösterdiğimiz sistemler Türkiye’de toplandı. Daha önce sunucu sistemleriyle ilgili videomuzda tanıştığımız Turuncu Bilgisayar, bu sistemler ve daha fazlası için Gamingtech.com.tr’yi kurdu. Firma Türkiye’de klasik bilgisayarlar ve oyuncu sistemlerinin ötesinde kendisini farklılaştıracak bir girişim ile özel sıvı soğutmalı sistemlerin satışına başladı.

Mevcut teknolojiden en yüksek performansı, en istikrarlı şekilde almak isteyen kullanıcılar, özel sıvı soğutma sistemleri kullanıyor. Yurtdışı fuarlarda görüp etkilendiğimiz birbirinden güzel bilgisayarlarda sistem içerisinde dolanan renkli borular ve ilginç parçalar, aslında son derece işlevsel. Türkiye’de hem oyuncular, hem de belirli sektörlerde çalışan işyerleri sıvı soğutmalı sistemleri tercih ediyor.

Turuncu Bilgisayar, https://www.gamingtech.com.tr/ adresinde bulabileceğiniz mağazası Gamingtech ile Neler sunuyor özetleyelim:

1 – İstediğiniz özel sıvı soğutmalı sistemi satın alma.

Bütün alışverişinizi yapabiliyor, sistemi toplatabiliyorsunuz. Dönemsel ve genel kampanyaları var, bütün sistem alımları ve çoklu alımlarda mutlaka ne istediğinizi aktarın, sorun ve öğrenin.

Sıvı soğutmalı olmayan sistemlerde hemen toplama ve teslim, özel sıvı soğutmalı sistemlerde 3 günde teslim seçeneği var.

2 – Parçaları getirip sistem toplatma.

Diyelim ki bütün parçalarınız mevcut, ya da olan bir ekran kartını kullanıp kalanı yeni alacaksınız. Sorun değil, hizmet olarak size sistem topluyorlar. Çözüm odaklılar, hepsini ya da bir ürünü onlardan almanız konusunda bir zorlamaları yok.

AMD İşlemci Montajı
Gamingtech, sizin getirdiğiniz parçalarla sistem toplayabiliyor.

3 – Mevcut sistemi sıvı soğutmalı hale getirme.

Isınan kasanızı getiriyorsunuz, özellikle RTX 2000 serisi ekran kartı soğutması için mevcut bir kampanya ve indirim var. Sisteminiz çok daha soğuk ve verimli çalışır hale getiriliyor. 2021 Yılında ekran kartı stokları az, fiyatlar yüksek ve elimizdeki sistemleri korumak biz kullanıcılar için avantajlı. Burada yeni sistem zorlaması yapmamaları çok iyi.

Gamingtech Sıvı Soğutma

4 – Sadece işlemci ya da ekran kartı için soğutma.

Bütün sistemi değil de sadece belirli parçaları kapsayacak bir özel sıvı soğutma da yaptırabilirsiniz. Sadece işlemci ya da sadece ekran kartı için soğutma edinmeniz, montaj yaptırmanız mümkün.

5 – Özel sıvı soğutmalı sistemleri mağazada test etme.

İletişime geçip oyun ve uygulama performansını deneyebilirsiniz. Mağazada özel sıvı soğutma sistem denemeniz için hazırda sistem modelleri ve seçenekleri tutmaları çok güzel. Kafanıza takılan soruların yanıtlarını videomuzda gördüğünüz gibi kendiniz de deneyip görebilirsiniz.

Gamingtech Beyaz Kasa

6 – İstanbul İçerisinde eve, ofise teslim ve kurulum.

Kendi araçları ve ekipleriyle sistemi getirip teslim ediyorlar. Özellikle İstanbul’un nüfus yoğunluğu düşünüldüğünde çok mantıklı.

7 – İstanbul dışı için gelip teslim alma seçeneği.

Siparişinizi verip, hazır olduğunda gelip aracınızla teslim alabilirsiniz. Özel sıvı soğutmalı sistemlerin nakliyesi dikkat istiyor, burada klasik kargo şirketleri ne yazık ki bir çözüm değil. Ancak yine de kurumsal ve toplu bir alım yapacaksanız şirketle bir görüşmeniz faydalı olacaktır.

Sistemlerin Değerlendirmesi

AMD tarafında Ryzen 5950X gibi güçlü işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 3090 ekran kartı ile toplanmış en üst düzey sistem, ASUS’un yine alanında en iyi anakartı, Corsair’in kasa, güç kaynağı, RAM ve soğutma ürünlerini kullanıyor.

Daha alt ama yine en üst seviyede 5900X ve 3080 kombosunu da görebiliyoruz. Farklı marka ve modellerin piyasada bulunan parçaları değişik konfigürasyonlar olarak bulmanız mümkün.

Sistemler estetik ve işlevsel. Rezervuar tahliye pompasının konumu, boruların geçtiği yerler hep kullanım kolaylığı sunuyor. Ekipte bu işten iyi anlayan insanlar var, bu sayede örneğin RAM değiştirmek için sıvı soğutmayı sökmeye gerek kalmıyor. Pek çok parçaya erişim kolay.

Gamingtech Sıvı Soğutmalı Sistemler

Sıcaklık değerleri bulunduğunuz iklime göre değişecektir. Ancak 90 derece yerine 60 derece ya da 50 derece değerleri görmek mümkün. 32 Dereceye kadar inen boşta sıcaklıklar ile insan vücut sıcaklığından daha serin çalışabilen sistemlerin ömrü de uzun oluyor. Aralıksız çalışması gereken iş sistemlerinde, çok yüksek frekanslı hız aşırtmalarda ve ani frekans artışlarında bu sıvı soğutma sistemin yüksek miktarda ısıyı soğurabilmesi çok önemli bir avantaj. Aradaki sıcaklık farkını hız aşırtmada kullandığınızda daha yüksek performans elde edebiliyorsunuz. Çok fanlı sistemlerde fanlar sessiz çalıştırılabiliyor, bu da sistemlerin yakınında çalışmayı kolay hale getiriyor.

İşyerleri için sunucu odası ya da sistemler için klimalı bir bölge ve dağıtım tasarımı yerine her masanın yanına çok güçlü bir sistem koymak daha kolay, esnek ve yönetilebilir bir sistem olabiliyor. Elbette tam tersinin geçerli olduğu şirketler de var, onlar için de sunucu ve merkezi sistem videolarımız devam ediyor.

Video Açıklamaları

Bu videoya sponsor olan Corsair, sayısız bilgisayar parçasının yanında özel sıvı soğutma bileşenleri tedarik ediyor. Turuncu Bilgisayar ve Gamingtech de bu bileşenleri kullanarak sistemler hazırlıyor. Elbette firmanın hizmetleri tek markaya özel değil ancak mevcut dönemde Corsair Türkiye’nin ülkemizde özel sıvı soğutma sistemlere olan katkısının güçlendiğini görebiliyoruz.

Konuk ettiğimiz sistemlerin arkasında yer alan Turuncu Bilgisayar ve yeni girişimleri Gamingtech.com.tr işinde iyi bir ekibe sahip, saygın ve güvenilir bir şirket

Yayın ve editörler olarak bu tanıtımımızdan önce edindiğimiz intiba da çok olumluydu, çekimler esnasında bütün sorularımıza net yanıtlar aldık. Sistemlerin çekimleri esnasında deneyimlerimiz de olumlu oldu. Bu yüzden bu videoyu ve yazıyı sizinle paylaşmaktan dolayı mutluyuz. Özel sıvı soğutma işinde iyi bir yer tavsiyesi istiyorsanız gönül rahatlığıyla önerebiliriz: https://www.gamingtech.com.tr/