Anasayfa Mobil Huawei Watch Fit Elegant İncelemesi

Huawei Watch Fit Elegant İncelemesi

Huawei Watch Fit Elegant, Huawei’nin sevilen akıllı saati Watch Fit’e tasarım açısından ufak dokunuşlar yapıyor ve onu çok daha şık bir ürüne çeviriyor.

Watch Fit malzeme olarak plastik çerçeveler kullanıyordu. Watch Fit Elegant ise paslanmaz çelik çerçevelerle geliyor. 1.64 inçlik AMOLED ekranı ise Corning Gorilla Glass 3 koruyor. Sensörlerin bulunduğu arka kısım ise plastik malzemeden üretilmiş.

Huawei Shop Fiyatı İçin Tıklayınız

Hem paslanmaz çerçeveler hem de kayışın kilidine baktığımızda daha iyi malzemenin bu saate yakıştığını söyleyebilirim. Bir akıllı saat alırken, o saatin fonksiyonel olması elbette çok önemli ama şunu da unutmayalım. Akıllı saatler aynı zamanda birer aksesuar olduğu için insanlar bu cihazların bilekte nasıl göründüğünü de çok önemsiyor. Ki bana göre hem Watch Fit hem de Watch Fit Elegant Huawei’nin en şık akıllı saatleri.

Amazon Fiyatı İçin Tıklayınız

Ekran diğer akıllı saatlerde olduğu gibi dairesel veya kare şeklinde değil, tıpkı çoğu akıllı bileklikte olduğu gibi dikdörtgen şeklinde. Ekran boyutu ve panel tipi olarak bir akıllı saat için son derece uygun ölçülere sahip. Ekranın kasaya oranı yüzde 70 seviyesinde ve otomatik parlaklık ayarı ile ortam ışığına en uygun aydınlatmayı sunuyor.

Çiçek Sepeti Fiyatı İçin Tıklayınız

Ayrıca Huawei’nin Sağlık uygulaması üzerinden 130’dan fazla saat yüzü indirebilir ve Watch Fit Elegant’ın ekranının istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Burada güzel bir özellikleten de bahsedeyim; Watch Fit Elegant bir Huawei ekosistem özelliği olan OneHop’a destek sunuyor. Eğer Huawei akıllı telefonunuzda EMUI 11 veya üzeri yüklüyse istediğiniz fotoğrafı veya görseli, saati telefonun NFC noktasına dokundurarak Watch Fit Elegant’a yükleyebilirsiniz.

Watch Fit Elegant Pil Özellikleri

Aslında size saatin ekosistem ve sağlık özelliklerini daha fazla anlatmak istiyorum ama önce pilden bahsetmemiz gerekiyor. Şu anda koluma takılı olan Huawei Watch Fit Elegant’ı Geçtiğimiz Salı gününden beri kullanıyorum. Saati sabah saatlerinde koluma taktığımda yüzde 99 pil vardı. Ben bu incelemeyi Pazar günü yazdığım sırada batarya seviyesi yüzde 15’e düşmüştü. 6 günde halen en azından iki günlük daha pil ömrü kalması harika bir özellik. Bu arada saati gerçekten de yoğun bir şekilde kullandım.

Hem bütün bildirimleri açtım hem de telefonla saatin bağlantısı kesildiğinde otomatik titreşim özelliğini aktif ettim. Sürekli bildirim alan ve telefonundan sık sık uzaklaşan biri olduğum için de aşırı spor yapamasam da kendi standardımda yoğun bir kullanım elde edebildim. Elbete pil ömürünü optimize ederek çok daha uzun süreler saati kullanabiliyorsunuz ki 10 güne varan bir pil ömrü söz konusu.

Watch Fit Elegant Sağlık ve Spor Özellikleri

Şimdi bu cihazlar akıllı saat olarak adlandırıldığı için tek görevleri saati göstermek değil. Asıl ön plana çıktıkları alanlar telefonla bağlantı özellikleri ve sağlık özellikleri.

Öncelikle cihazınızı telefonunuzla eşledikten hemen sonra Sağlık bölümünde bulunan izleme özelliklerini aktif etmeniz gerekiyor. Böylece Watch Fit Elegant sizin nabız, stres, kandaki oksijen doygunluğu ve uyku sağlığınızı sürekli olarak ölçmeye başlıyor.

Huawei Sağlık uygulamasının ana ekranında bu sağlık özelliklerini kolayca görebiliyorsunuz. Saatinizle telefonunuz eşli kaldığı sürece bu bölüm sürekli olarak güncelleniyor. Uyku düzeninizi ve diğer tüm metriklerinizi buradan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Mesela son dönemde uyku düzenimdeki düzensizlikleri Huawei Sağlık uygulaması üzerinden sürekli olarak kontrol ediyorum. Çünkü sağlıklı bir şekilde uyumak istiyorum. Ve buraya baktığımda durum pek iç açıcı görünmüyor.

Şimdi ben genellikle bir akıllı saati sağlık özellikleri ve bildirim takibi için kullanıyorum. Ama bu saatleri satın alan pek çok kişi aynı zamanda spor özelliklerine çok önem veriyor. Huawei Watch Fit Elegant diğer Huawei akıllı saatlerde olduğu gibi size tonla egzersiz modu sunuyor. Bu saatte 11 profesyonel, 85 özelleştirilmiş egzersiz modu bulunuyor. Ayrıca 12 Fitness kursu ve 44 farklı hareketin animasyonlu gösterimi var. Ve tüm bu egzersiz seçeneklerinizi TruSport ile anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Elbette benim inceleme içerisinde arada bahsettiğim ama genel toplamda çok faydalı bazı ek özellikler de bulunuyor. Bunlar arasında telefonunuzu bulma, müzik çalma ve telefonunuzla fotoğraf çekerken saati deklanşöre dönüştürme gibi özellikler bulunuyor.