Anasayfa Haber Harley-Davidson, Tamamen Elektrikli Motosiklet İçin Alt Marka Kurdu

Harley-Davidson, Tamamen Elektrikli Motosiklet İçin Alt Marka Kurdu

Harley-Davidson

Motosiklet denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden olan Harley-Davidson, geçtiğimiz günlerde sadece elektrikli motosiklet üretecek olan LiveWire şirketini duyurdu.

Harley-Davidson, Şubat ayında yaptığı açıklamada; çevre bilincine sahip sürücüleri çekmeyi hedefleyen ayrı bir elektrikli araç odaklı bölüm oluşturacağını duyurmuştu. Şirket geçtiğimiz günlerdeki duyurusuyla bunu resmiyete döktü.

Harley-Davidson alt markası LiveWire şirketin ilk motosikletini Temmuz ayında piyasaya sürecek

Elon Musk‘ın Tesla’sı sayesinde yükselişe geçen elektrikli araç piyasası, halihazırda otomobil üreticisi olan ya da olmayan şirketler için cazip hale geldi. Daha önce Şubat ayında, Huawei gibi firmaların bu sektöre gireceğinin açıklanmasının ardından Oppo ve Apple gibi firmalarında da elektrikli araçlar üzerinde çalıştığı biliniyor.

Harley, 2019’da tanıtılan ilk elektrikli motosikletinin adını verdiği LiveWire bölümünün ilk motosikletini Temmuz ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Harley-Davidson

Şirketin İcra Kurulu Başkanı Jochen Zeitz yaptığı açıklamada: “EV’de pazarı yönetme ve tanımlama fırsatını yakalıyoruz. LiveWire ayrıca gelecekte şirketimizin elektrikli motosikletlerine uygulanabilecek teknolojiyi yenilemeyi ve geliştirmeyi planlıyor.” ifadelerine yer verdi.

İddialara göre Huawei, Çin’e ait Changan Automobile ve diğer otomobil üreticileriyle otomobil fabrikalarını elektrikli araçlar yapmak için kullanmak üzere görüşüyor. Ayrıca
Huawei de açıklamasında elektrikli araçlar üretmek için Pekin destekli BAIC Group’un BluePark enerji teknolojisi için görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Plan, yaklaşık iki yıllık ABD yaptırımlarından sonra markayı canlı tutmak için yeni bir pazar olacağa benziyor.

Yakın zamanda yolu Technopat ile kesişen ve çocukluğundan itibaren teknolojiye hayran olan Hüseyin bu hayranlığını yıllardır okurları ile paylaşıyor.