Anasayfa Video Elgato Cam Link Pro İncelemesi

Elgato Cam Link Pro İncelemesi

Elgato’nun yeni Cam Link Pro kartıyla aynı anda dört kamera kullanabilen bir yayın sistemi kurmak mümkün.

Internet yayıncılığı son on yıla damgasını vuran ve dev boyutlara ulaşan bir sektör haline geldi. Vatandaş Gazeteciliği tabir edilen kavramın günlük hayatın bir parçası haline gelmesiyle birlikte, sosyal ağlar üzerinden kendi içeriğini üretmek ve yayınlamak da yeni yüzyılın gözde işlerinden biri.

Peki ama bunu yapabilmek gerçekten de söylendiği kadar kolay mı? İnternet yayıncılığında rekabet hayli yüksek ve öne çıkmak için kaliteli içerik üretmek gerekiyor. Bu da içerik üretmek için gereken donanıma ciddi miktarda yatırım yapmayı gerektiriyor.

Elgato kurulduğundan beri bu sektöre yönelik cihaz ve aksesuarlar geliştiren bir şirket. Bir süre öne Corsair bünyesine katılmaları ise markanın ürün gamını daha da genişletmesine imkan tanıdı. Cam Link Pro da şirketin geliştirdiği son ürünlerden biri. Kapsamlıca inceliyoruz.

Cam Link Pro

Cam Link Pro HDMI Portları
Cam Link Pro, dört adet HDMI portuna sahip.

Sosyal medya üzerinden yayınlanacak içerikleri üretirken karşılaşılan en önemli sorunlardan biri, kameradan ya da ekrandan görüntü yakalamaktır. Bunun için çok sayıda farklı çözüm olsa da, iş çoklu kamera kurulumlarına geldiğinde çözüm bulmak zorlaşabiliyor.

Çok sayıda kamerayı aynı anda bilgisayara bağlayıp görüntü alabilen donanımları piyasada bulmak mümkün. Ancak bunlar genellikle hayli profesyonel ürünler ve fiyatları da pek ucuz değil. Ayrıca çoğu zaman kullanmak için gereken yazılımlar da ciddi bilgi ve tecrübe gerektiriyor.

Cam Link Pro PCB

Elgato yeni Cam Link Pro modeliyle bu sorunlara bir çözüm getirmeyi amaçlamış. Doğrudan bilgisayarınızdaki bir PCI slotuna takarak kullandığınız Cam Link Pro, üzerindeki 4 HDMI girişi sayesinde çoklu kamera kullanımını basitleştiriyor. Ayrıca beraberinde gelen yazılımın kullanımı da hayli kolay.

Cam Link Pro Yazılım

Üstelik Elgato bu çözümü tüketiciye benzerlerine kıyasla hayli hesaplı bir fiyat etiketiyle sunuyor. İnceleme videomuzda tüm bunları detaylı olarak gözden geçirdik. İyi seyirler!