Anasayfa Haber Tesla, Bitcoin ile Ödeme Seçeneğini Kaldırdı

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Seçeneğini Kaldırdı

Tesla Bitcoin

Tesla, aşırı elektrik tüketimine sebep olduğundan dolayı Bitcoin ile ödeme almayı durdurdu.

Tesla, kripto para birimi Bitcoin’i araçları için ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk otomobil üreticisi olarak bu yılın başlarında manşetlere çıkmıştı.

Bugün geldiğimiz noktada ise Bitcoin ile ödeme seçeneği şirketin Tasarım Stüdyosu’ndan kaldırıldı. Bu da gösteriyor ki Tesla fikrini değiştirdi. Böylece geriye kalan ödeme seçenekleri kredi kartı veya Apple Pay oldu.

Konuyla ilgili bir Tweet atan Elon Musk, Bitcoin’in bir ödeme seçeneği olarak kaldırıldığını duyurdu. CEO, Bitcoin madenciliğinde fosil yakıtların kullanımıyla ilgili endişeler nedeniyle bu kararın aldınığını açıklayan bir Tweet paylaştı. Tweet’te aynı zamanda daha az enerji harcayan diğer kripto paraların da değerlendirildiğine yer verildi.

CEO Elon Musk’ın dijital para birimine olan ilgisi göz önüne alındığında, Bitcoin’i kabul etme hamlesi çok da şaşırtıcı değildi zira şirket Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın almıştı. Bu aşamadan sonra asıl merak konusu bir sonraki kripto paranın hangisi olacağı yönünde. Dogecoin, en çok konuşulan adaylar arasında yer alıyor.

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.