Anasayfa Video Mass Effect Legendary Edition İncelemesi

Mass Effect Legendary Edition İncelemesi

Bioware, Mass Effect 1,2 ve 3’ü elden geçirerek Legendary Edition adıyla tekrar piyasaya sürdü, biz de nasıl olmuş diye bir baktık.

Bu yeni sürüme Legendary Edition adını veren Bioware, oyunculara serinin ilk 3 oyununu ve bu oyunlar için çıkan toplam 40 DLC’yi bir arada sunuyor. Yenilenmiş grafikler, modernleştirilen kullanıcı arayüzü ve oyun mekanikleri, düzeltilen hatalarla gelen yeni sürümdeki üç oyunun hepsi bir launcher altından çalıştırılıyor. Ancak maalesef bu sürümde çok oyunculu mod bulunmuyor.

Mass Effect 2 ve 3 aslında modern oyunlarla karşılaştırdığınızda hala modern sayılabilecek mekaniklere ve arayüze sahipler. Mass Effect 1 ise gerçekten yaşını belli eden bir oyundu. Yapımcının bu 3 oyunu birden elden geçirip, hepsinin de yaklaşık aynı hissiyatı vermesini sağlaması gayet iyi olmuş.

Videomuzu izleyenlere ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum; biz bu incelemeyi Xbox Series X ile 4K TV’de oynayarak yaptık. Dolayısıyla elde ettiğimiz tecrübede kullandığımız platformun etkisi büyük.

Bioware oyunun hangi platformda hangi çözünürlük ve kare saniyede çalıştığını açıkladığı bir duyuru yaptı. Buna göre oyun tüm konsol platformlarında ister yüksek grafik kalitesi, ister yüksek kare saniyeye öncelik vererek oynanabilecek. Biz 4K/60fps oynamayı tercih ettik.

Bu oyunda en iyi deneyimin yeni nesil konsollarda ve güncel bilgisayarlarda edinilebileceğini söylemek yanlış olmaz, zaten bunun için özel olarak çıkarılmış bir oyun. Yoksa zaten Mass Effect 1,2 ve 3’ü ayrı ayrı tüm konsollarda oynayabiliyorsunuz.

 

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...