Anasayfa Haber Galaxy A30 İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy A30 İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

samsung Galaxy A30

Samsung, Galaxy Galaxy A30 için Android 11 ve One UI 3.1 güncellemesini yayınlamaya başladı.

Android 11 güncellemesi, Samsung’un orta sınıf modelleri için de aktif olmaya devam ediyor. Samsung’un Galaxy A30 model orta sınıf akıllı telefonu için Android 11 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme, diğer cihazlarda olduğu gibi bu cihaz için de One UI 3.1 arayüz güncellemesini de beraberinde getiriyor. Ancak güncellemenin şimdilik Hindistan için aktif hale getirildiğini ve önümüzdeki günlerde tüm pazarlara yayılacağını belirtmekte fayda var.

samsung Galaxy A30

Galaxy A30 için Android 11 güncellemesi yakında tüm ülkelerde indirilebilir hale gelecek. Yeni güncelleme akıllı telefonlara, sohbet balonları, tek seferlik izinler, kilit ekranı ve telefon uygulaması gibi şeyler için geliştirilmiş özelleştirme seçenekleri getiriyor. Ayrıca, geliştirilmiş stok Samsung uygulamaları, daha hızlı performans, daha yumuşak geçişli animasyonlar ve diğer yenilenmiş kullanıcı arayüzü gibi pek çok yeni özelliği de içeriyor. Bunlara ek olarak Android 11 güncellemesi, daha güçlü gizlilik denetimlerini (paylaşmadan önce görüntülerden konum verilerini kaldırma seçeneği gibi) de beraberinde getiriyor.

Ayrıca Galaxy A30’un Android 11 güncellemesi, Samsung’un Nisan 2021 güvenlik yamasını da içeriyor. Yayınlanan güncelleme, telefonun ayarlar, yazılım güncelleme menüsünden indirilebiliyor. Bunun yanı sıra, yazılım dosyasını manuel olarak indirerek de güncelleme uygulanabilir. Galaxy A30, bugüne kadar halihazırda iki büyük işletim sistemi güncellemesi aldı. Orta sınıf akıllı telefon, Samsung’un üç yıllık Android ve One UI yükseltme sözüne dahil değil. Bu nedenle telefonun aldığı son büyük güncelleme Android 11 güncellemesi olacak. Ancak yine de güvenlik güncellemelerini düzenli olarak almaya devam edebilecek.

Son olarak, yeni güncellemenin diğer pazarlarda ne zaman aktif olacağıyla ilgili kesin bir sürenin olmadığını belirtelim. Ancak, bu sürenin pek de uzun olmayacağını söyleyebiliriz.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.