Anasayfa Haber Opera GX Mobil Sürümü Geliyor

Opera GX Mobil Sürümü Geliyor

Opera GX Mobil

Opera GX mobil uygulaması iOS ve Android platformlarına gelecek.

Opera, oyuncular için internet tarayıcısının masaüstü sürümünü 2019 yılında piyasaya sürmüştü. Sonraki güncellemeleri ile Opera GX, Razer Chroma aydınlatma efektleri de dahil olmak üzere özelleştirme seçenekleri ile desteklendi. Şimdi ise Opera GX mobil sürümünün gelişi müjdelenmiş durumda. Uygulamanın iOS ve Android platformları için bugünden itibaren beta testi süreci başladı. Birkaç hafta içerisinde de uygulamanın herkese sunulması planlanıyor.

Opera GX tarayıcısı işlemci, RAM ve ağ bant genişliğinde sınırlar belirlemenize izin veren bir kontrol paneline sahip. Mobil kullanıcılar, arama gibi işlevlere hızlı bir şekilde erişmek ve sekmeleri açıp kapatmak için hızlı işlem düğmesini de kullanabilecek. Kullanıcılar titreşim ve dokunsal geri bildirim kullanarak Hızlı Eylem Düğmesi (FAB) ile özel navigasyonun da keyfini çıkarabilecek.

Bir QR kodunu tarayarak mobil tarayıcıyı masaüstü sürümüyle de senkronize etmek mümkün olacak. Bunu yapmak 10 MB boyutuna kadar dosyalar, bağlantılar, YouTube videoları, fotoğraflar vb. arasında aktarım yapmanıza olanak tanıyor. Ek özellikler arasında yerleşik bir reklam engelleyici ve kripto madencilerinin korumaları bulunuyor.

Mart ayı itibarıyla Opera GX, Windows ve Mac platformlarında aylık 9 milyon aktif oyuncuyu aştı. Bu, şirkete göre bir önceki yıla göre yüzde 190’lık bir sıçrama anlamına geliyor. Ayrıca oyun tarayıcısı, 285 bin üye ile Discord’daki en büyük teknoloji sunucusu haline geldi.

Opera’nın Ocak sonunda YoYo Games ile Opera Gaming adı altında yeni bir oluşum başlattığını da hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.